Duminică
16 Dec 2018
5:36 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Target, evolutie & sugestii - Pagina 3 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Forum » Stil de viață » Diete » Target, evolutie & sugestii (Jurnal, modelare corporala, nutritie, training, sport)
Target, evolutie & sugestii
SweetalityData: Luni, 29 Dec 2014, 10:53 PM | Mesaj # 31
VETERANĂ( nefumătoare de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
Meniul de astazi impartit in 6 mese + 2.2 l apa in afara antrenamentului.

Pentru anternament am facut dupa incalzire intai cel cu greutati si apoi cardio.
Un singur circuit, cu 2 gantere x 2 kg fiecare, serie de cate 20 repetari:
-flexii cu gantere (biceps);
-impins vertical cu gantere (umeri);
-extensii deasupra capului cu gantere (triceps);
-impins orizontal cu gantere (piept);
-ramat din aplecat cu gantere (spate);
-abdomene;
-ridicari din umeri cu gantere (trapez);
-genuflexiuni cu gantere in mana (picioare).
Cardio: dificulate 5 (1-12) 30';

Puls in timpul antrenamentului cardio: 150/min; mare pentru nivelul meu - incepator.
Hidratare in timpul antrenamentului: 600 ml.

Dupa antrenamentul cu greutati nu mai aveam energie pentru cardio, desi am mancat inainte.
Nu stiu daca a contribuit la asta si lipsa cafelei in ultimele ~48h.
Ma gandesc sa separ cele doua antrenamente (aerob/anaerob) si trebuie sa modific cardio pe unul mai usor si eventual cu o durata de 45'.

Cafea?! :D

gabitzaData: Marţi, 30 Dec 2014, 10:22 AM | Mesaj # 32
Generalisim
Grup: Administratori
Citat Sweetality ()
O cafea, va rog!

Treci frumos la "gura sobei" si ai sa gasesti!  01rade 13wink

SweetalityData: Miercuri, 07 Ian 2015, 12:47 PM | Mesaj # 33
Astazi cardio 55' cu puls 125 si pana la 135, mai mult decat ok ca efort fizic, coborat dupa cooldown la 110.

Masa inainte de workout: pui fiert + legume fierte. Masa de dupa: iaurt grecesc + biscuiti de ovaz. Fara altceva ca sa nu agravam problemele existente cu stomacul.
Supliment: Vitamina E.

Adăugat (01 Ian 2015, 1:03 PM)
---------------------------------------------
A treia zi de Ranitidina + Vitamina E, de ieri nu mai resimt dureri de stomac.
Alimente pe care le-am testat pana acum si sunt in regula pentru stomac si usor digerabile:
-iaurt grecesc slab + fulgi de ovaz + banana (mic dejun foarte rapid);
-banane;
-miere de albine;
-afine;
-biscuiti de ovaz;
-pui fiert;
-paste fainoase fierte bine + smantana + pui fiert;
-supa de zarzavaturi si legume fierte bine, doar supa strecurata dupa fierbere si dreasa cu smantana (eu am folosit grasa 30% desi este contraindicat) + faina; supa se bea o portie mica, inaintea fiecarei mese, ajuta foarte mult la digestie, eu o beau goala, se pot adauga cateva crutoane;
-oua fierte moi;
-mamaliga cu branza si smantana;
-piure de mazare cu unt curatit (untul fiert, decantat si scurs).
Aceste alimente trebuie sa fie la temperatura corpului (nici mai calde, nici mai reci), pentru a nu forta stomacul la un efort suplimentar de aducere la temperatura corespunzatoare.
Continui cu testarea alimentelor si voi adauga la lista, once ready.

Am creat / gasit doi inlocuitori de cafea:
1. Lapte de nuca de cocos + (banana - optional +) miere de albine. Este un energizant excelent si aduce nivelul de energie pana la echivalentul cafelei consumate dimineata (fara sa creasca ritmul cardiac asa cum poate face cafeaua). Laptele de cocos se gaseste de cumparat in comert, sau se poate face acasa, cum procedez si eu.
2. Supa de zarzavaturi, doar supa strecurata si dreasa in varianta pe care am prezentat-o mai sus; excelent energizant, fresh, revigoranta, poate fi consumata la temperatura camerei, nu are aport mare de calorii si este indicata celor care simt nevoia sa bea cafea pe tot parcursul zilei, daca nu sunt probleme cu stomacul se poate drege doar cu smantana si galbenus de ou fara faina.

Desi am indicatie de repaus total de la efort fizic, azi voi continua cu antrenamentul cardio de 55', fara cel cu greutati.
Dieta sigur am facut-o praf de cand cu contraindicatiile pe care le am - mi-e si frica sa ma mai masor, dar ma bazez pe faptul ca antrenamentele isi fac treaba macar sa ma mentin.

Adăugat (01 Ian 2015, 5:59 PM)
Gata si antrenamentul de azi.  001happy06

Adăugat (03 Ian 2015, 8:38 AM)
(V) 02 Ian
M1: lapte de cocos, miere de albine, banana;
M2: 1/2 portie supa de zarzavat, Iaurt grecesc slab, fulgi de ovaz, banana;
M3: 1/2 portie supa de zarzavat, somon salbatic, legume fierte, salata iceberg, asezonate doar cu sare si ulei de masline
M4: 1/2 portie supa de zarzavat, somon slabatic, legume fierte, salata iceberg, asezonate doar cu sare si ulei de masline
M3 si M4 au fost mesele inainte si dupa antrenament
M5: biscuiti de ovaz
M6: branza de vaci, wasa (de secara integrala).

Training: 50' balet clasic.

GC:
V 12 Dec = 75 kg;
J 18 Dec = 78 kg;
L 22 Dec = 77 kg;
S 03 Ian = 76 kg;

Nu mai gasesc sublerul tegumentar ca sa pot estima procentul de tesut adipos, deci momentan ma ghidez inca doar dupa kg si circumferinte. Am comandat unul pe net insa va fi expediat incepand de Luni.
Am reintrodus legume fierte, peste, salata (momentan fara sosuri) si wasa integrala de cand cu problemele de stomac.
Ultima cafea am baut-o pe 30 Decembrie si vreau sa o reintroduc sau macar sa o testez, sa vad cand.
Credeam ca a stagnat scaderea in greutate in ultimile zile datorita fainoaselor, probabil antrenamentele au salvat situatia.
Ok.

Adăugat (03 Ian 2015, 9:07 PM)
(S) 03 Jan
M1: lapte de nuca de cocos cu miere de albine;
M2: iaurt grecesc cu fulgi de ovaz, sarat;
M3: banane;
M4: piept de pui cu smantana si legume, gatit, dietetic;
M5: papanasi cu branza fierti, serviti cu smantana (30%);
M6:  afine
M4 si 5 inainte si dupa training.

Training:
25' cardio dificultate 5/12;
25' cardio dificultate 12/12;
20' pilates.

180 puls in timpul sesiunii a doua de cardio (220-36=184 ar trebui sa fie maxim)
600 ml apa in timpul antrenamentului.
Inca o zi trecuta cu bine fara dureri de stomac.
OK.

Adăugat (04 Ian 2015, 7:58 PM)
(D) 04 Jan
M inainte de antrenament: spanac, oua, smantana;
M dupa antrenament: aproape un iaurt (nu de alta dar nu pot nici sa inghit macar)

Astazi HIIT, 20' + stretching, si cum inca imi tremura si mainile si picioarele asta-i tot ce mai scriu momentan.
Ma duc sa imi revin. 001happy03

Adăugat (05 Ian 2015, 11:33 AM)
Revin cu unele completari de ieri.
Am baut o cafea cu lapte, fara zahar si nu m-a durut stomacul.
Cred ca sunt ok sa incep sa scot fainoasele din alimentatie, fapt pe care il fac saptamana asta, treptat.
Si reintroduc semintele - azi testez caju si nuci, hidratate, ca de obicei.

Cafea momentan nu simt nevoie sa beau - dupa antrenamentul demential de ieri am dormit zece ore si sunt super fresh.

Nu stiu daca ar trebui sa iau o zi pauza de la training, am cel putin 5 zile consecutiv in care m-am antrenat. O sa vad mai tarziu.
Ok.

Adăugat (06 Ian 2015, 10:57 AM)
Hocus Pocus s-a mai dus inca 1 kg si vreo 6 cm de pe unele circumferinte pana acum in maxim o luna.
Desi la kg sunt fix tot acolo unde eram acum o luna (cu urcatul si scazutul de rigoare intre timp) in timp pe pierd pe circumferinte asta inseamna ca intretin si construiesc masa musculara. Rezultate peste asteptarile mele.
Ma duc sa-l mai vrajesc putin pe Merlin si revin cu urmatoarele rezultate.

Adăugat (07 Ian 2015, 11:13 AM)
Dupa antrenamentul TABATA de doar 15 minute de pe 05 Ianuarie cu pauza de la antrenament ieri si 6 mese ca de obicei, acul cantarului inca se duce in jos, deci aproape 48 h de rata metabolica ridicata.
Ok.

Adăugat (07 Ian 2015, 11:47 AM)
(M) 06 Jan
M1: oua, wasa secara integrale, unt bio 80%;
M2: lapte de nuca de cocos;
M3: supa de zarzavat, ghebe cu spanac si smantana bio 30%;
M4: caju si nuci hidratate;
M5: somon salbatic, spanac, unt bio 80%;
M6: iaurt, bio, afine.
Fara alte condimente inclusiv sare, zahar, ulei; preparate prin fierbere.
Apa: 2l.

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Miercuri, 07 Ian 2015, 12:52 PM

RalucaData: Miercuri, 07 Ian 2015, 4:59 PM | Mesaj # 34
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
La multi ani!
Tu cu jobul cum faci? Te descurci cu toate astea la munca? Sau lucrezi de acasa?

SweetalityData: Miercuri, 07 Ian 2015, 5:45 PM | Mesaj # 35
La Multi Ani Raluca!
Din punctul asta de vedere am noroc si nu am niciun fel de restrictii. Dar si daca as avea un job cu program tot as gasi solutii, mesele astea sunt usor de pregatit in cateva minute sunt gata de ambalat si usor de transportat. E mult mai usor sa petreci seara 20 minute sa iti pregatesti tot meniul pentru a doua zi decat sa ajungi la munca sa ti se faca foame si in disperare de cauza sa iei de la patiseria din colt cinci covrigi si trei pateuri sau eventual un mc.

gabrielData: Joi, 08 Ian 2015, 10:03 AM | Mesaj # 36
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
febra musculara n-ai facut?

SweetalityData: Vineri, 09 Ian 2015, 12:07 PM | Mesaj # 37
Am facut si febra musculara in primele zile.

Adăugat (08 Ian 2015, 2:09 PM)
(J) 08 Jan
Time out.
Prajituri si fara sport.
Si daca tot mi-am luat zi de pauza mai adaug si-o cafea cu zahar si lapte, macar sa-mi fac toate poftele pentru pana saptamana viitoare.  10rolleye

Adăugat (09 Ian 2015, 11:07 AM)
Foarte interesanta pauza de ieri. Ma gandeam ca poate daca mi-am fortat cumva organismul fie ca am mancat chestii diferite fata de obicei, fie cu antrenamentele, o sa vreau sa o tin lunga cu prajituri si fara sport. Dar n-a fost asa. De fapt, a fost o singura masa gresita intentionat din punct de vedere a compozitiei, pentru ca mai mult chiar nu am simtit nevoia. Spre seara am mancat piept de pui cu legume la cuptor. Cred ca pot sa concluzionez ca prin metoda de alimentare pe care mi-am creat-o nu simt privatiuni de niciun fel si sunt gata sa incep sa pregatesc etapa urmatoare.
In etapa urmatoare o sa reduc /elimin alimentele cu IG mare, tai din grasmile saturate (unt, smantana) si mai cresc cantiatea de fibre.
Antrenamente vreau neaparat 3 tabata saptamanal, dar scurte - 4-8 minute si restul ar trebui aerobic, desi as prefera sa fac cate un circuit. O sa testez dupa ce fac urmatoarele ajustari in alimentatie, ce va functiona mai bine. Si inca n-am ajuns sa fac un core intreg dedicat doar abdomenului, spatelui inferior, etc, pentru ca inca nu cred ca il pot sustine corespunzator, mai am pana acolo, dar nici nu ma grabesc.
Saptamana asta as vrea totusi sa am o stagnare cu greutatea, sau poate chiar o usoara crestere, organismul meu sa aiba timpul necesar sa considere greutatea si forma actuala ca fiind un surplus. In plus, in ultima luna au fost destule schimbari, lasatul de fumat, tratamentul pentru plamani, cateva kg in plus, tratamentul pentru stomac, cateva kg in minus si antrenamentele destul de serioase. Asa ca ii mai dau cateva zile sa respire, timp in care pregatesc etapa urmatoare.
Am testat si care-i treaba cu cafeaua. Pentru mine lucrurile stau cam asa: in zilele in care ma antrenez, clar trebuie sa elimin cafeaua, pentru ca rezultatele la antrenamente sunt mult mai bune si mai ales asta imi asigura 8-9 ore de somn. Insa rezultate simt doar la 48 de ore dupa ce nu o mai beau. Concluzia ar fi ca as putea sa beau cafea doar daca am mai mult de 2 zile consecutiv in care nu ma antrenez, asta daca nu vreau sa am rezultate sub asteptari.
Inca nu am primit caliper-ul pentru masuratorile exacte, dar astept.

Deci sunt in continuare pe 6 mese/zi, ceva cardio low impact si incep sa intru pe etapa urmatoare cu low GI si tabata, care sper sa ma tina pana la primul plafon. La proteina si lipide bune e ok nu simt nevoia sa fac vreo schimbare.
Ok.

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Vineri, 09 Ian 2015, 12:10 PM

gabitzaData: Sâmbătă, 10 Ian 2015, 9:43 PM | Mesaj # 38
Generalisim
Tu muncesti serios, ai un intreg plan! te apreciez foarte mult!  004hug06

SweetalityData: Duminică, 11 Ian 2015, 7:52 PM | Mesaj # 39
Ms gabitza, 90% din munca este de gandire si doar restul este practica.

(D) 11 Jan
Astazi 10' antrenament militaresc si atat. Dupa care efectiv nu pot sa mananc cel putin jumatate de ora. Dupa care peste jumatate de ora cand as manca de fapt nu mi-e foame pentru ca masa de inainte de antrenament a fost mare si gustoasa 02zambet asa ca nu mai am nevoie de inca una.

Cosul pentru saptamana care incepe contine:
-smantana;
-urda;
-telemea;
-carnaciori de casa;
-somon salbatic;
-ulei din: masline, porumb, orez, struguri, seminte de in;
-mere ionatan;
-varza de bruxelles;
-sparanghel, proaspat;
-gulie;
-dovlecei;
-vinete;
-ardei gras verde;
-rosie;
-wasa secara integral, fibre;
-lapte 0,1% pt cafea;
-nuci;
-seminte susan;
-seminte de in.
Sper ca nu mi-a scapat pe lista ceva care sa arunce insulina in aer.
Din ac. gr. saturati am scos untul si-am pastrat smantana momentan.
Fibre m-am orientat pe wasa, seminte de susan, nuci, dovlecei si putin in mere.

Carnaciorii vor merge pe gratar, somonul la abur, varza, sparanghelul, dovleceii si vinetele pe gratar, semintele si nucile vor fi hidratate cateva ore si asta este toata prepararea termica, restul va fi consumat proaspat, combinatiile dupa cum voi avea chef, iar cantitatile cat va fi necesar avand in vedere ca mananc totusi 6 mese/zi adica destul de mult, merele consumate separat.

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Duminică, 11 Ian 2015, 8:04 PM

gabitzaData: Luni, 12 Ian 2015, 10:37 AM | Mesaj # 40
Generalisim
...asa trebuie sa fac si eu! sa-mi pregatesc din timp totul, sa le am in casa, sa nu pun mana pe ce-mi iese in cale ca sa-mi pregatesc mesele...ieri dimineata a facut sotul meu o mamaliguta cu branza, smantana, unt si ou fiert moale...nu m-am putut rabda, am mancat si mi-am aruncat in aer tot meniul! nu asa se face! 05furios 06suparat
Tu stai singura, Sweety? la mine e greu cu pregatirea mesei, ca ma decid greu ce sa gatesc, ca sa nu-l pun la regim si pe sotul meu... 02zambet ...am avut solicitare de o prajitura cu visine, bineinteles ca am facut-o si...bineinteles ca am mancat si eu 10rolleye ...iar multe calorii!  06suparat ... 02zambet

SweetalityData: Luni, 12 Ian 2015, 11:55 AM | Mesaj # 41
01rade 01rade 01rade da ai aruncat in aer tot meniul, daca renuntai la mamaliga si mancai doar lipidele sa zicem ca nu era dezastru, era chiar ok, dar masa urmatoare trebuia sa fie doar din legume si frunze verzi, fara carne si grasimi, ca sa te pui back in the business.
Sa stii ca si mie imi este FOARTE GREU sa ma organizez, pentru ca sunt foarte multe regulile de care trebuie sa tin cont. Pe mine ma intereseaza un meniu echilibrat cu exact ce are nevoie organismul meu, sa nu fac absolut deloc foame, sa mananc des cum imi place mie in ultimul timp si variat, sa mananc chestii faine care nu se gasesc pe toate rafturile, sa ma antrenez foarte putin 10 minute pe zi, iar cu astea, sa slabesc. Si da, este posibil dupa cum am si facut deja, dar mai am mult de pus la punct. Este un stil de viata, nu o dieta pe care sa o tin xy zile. Mi-am insusit cateva reguli de baza deocamdata pot sa spun si inca mai am de adaptat. Vestea buna este ca pentru a slabi de cele mai multe ori tot ce trebuie facut este mancatul sanatos (atentie sanatos nu inseamna sanatos dupa ureche, tv, reclame, reviste, ci dupa studii de nutritie si dietetica) iar asta inseamna ca este un mod de viata care se poate aplica si membrilor familiei, fara ca ei sa-si dea seama prea mult (bine, pana la un punct, depinde cat de sanatosi vrem sa fie) 10rolleye Inca nu cred ca am avut o zi corespunzatoare din punct de vedere al alimentatiei, cum ar trebui sa fie de dimineata pana seara, totul perfect. Atat este de greu. Desi stiu regulile, inca nu mi le-am insusit pe toate, pentru ca este foarte greu de tinut cont de toate, mie cel putin asa mi se pare, deci, trebuie timp de adaptare.Pentru inceput pe masura ce epuizez alimente rele, nu mai cumpar din nou, ci le inlocuiesc cu cele bune. Azi de exemplu este prima zi in care am facut de-asa natura micul dejun ca sa nu ma mai ia somnul pe la ora asta si vad ca functioneaza. 03bucuros   Si tot asa. Deci da, stau singura si asta imi ocupa tot timpul. 01rade 01rade 01rade

gabrielData: Luni, 12 Ian 2015, 5:13 PM | Mesaj # 42
meniul meu de astazi: dimineata la ora 8 o jumatate de galetusa de iaurt multe multe cereale integrale, la pranz ora 12 ciorbita de curcan si mancare de fasole cu carnati asezonata cu salata de muraturi, seara ora 17 - ceva friptane cu castraveciori  iar apoi toata seara intre 18 si 1-2 noaptea avem deschis la saratele, bombonele, biscuiti cu ciocolata, fructe .. in functie de cate am chef, cand am chef. acum e ora 16 ..n-am mai mancat de 3 ore si deja ma gandesc ce tip de carne prajita voi manca acasa.

SweetalityData: Joi, 15 Ian 2015, 1:32 AM | Mesaj # 43
?!

Adăugat (14 Ian 2015, 11:40 AM)
(L)12 Jan - 14' tabata;
(M)13 Jan - 30' CLI (puls 120) + 15' HIIT.
14 Jan BF 30%.

Adăugat (15 Ian 2015, 0:32 AM)
Ca sa bifez corespunzator si aceasta zi:
(M) 14 Jan
M 1: La trezire: 1 pahar suc proaspat stors de lamaie si portocala; 2 kiwi;
M2: dupa 20': 2 iaurt degresat cu fulgi integrali ovaz, sarat;
M3: legume la abur: varza de bruxelles, dovlecel, vinete, sparanghel, sarate la sfarsit, cu ulei de masline, zeama de lamaie, seminte de in si susan;
M4: 30 gr caju hidratate in apa;
M5: M3 la care am adaugat somon salbatic, la abur.

2 cafele cu lapte degresat si fara zahar pe parcursul zilei (zi lunga 11 ore de birou);
3 l apa.

Training: tabata 21'
Genuflexiuni cu saritura si flotari terminate cu saritura
20 secunde activ cu 10 secunde odihna x 2
2 serii a cate 4', 2' odihna activa intre serii,
Incalzire + stretching.
Doms pe muschii abdomenului si spatelui.

026ok02

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Joi, 15 Ian 2015, 1:35 AM

gabrielData: Joi, 15 Ian 2015, 9:49 PM | Mesaj # 44
m-am dus special in Auchan sa caut suc proaspat. Am intrebat si baiatul de la raion - habar n-avea ce-i aia. Unde gasesc eu suc proaspat? (facut deja.).

SweetalityData: Luni, 09 Mar 2015, 11:29 PM | Mesaj # 45
Citat gabriel ()
m-am dus special in Auchan sa caut suc proaspat. Am intrebat si baiatul de la raion - habar n-avea ce-i aia. Unde gasesc eu suc proaspat? (facut deja.).

Dureaza 30 secunde sa storci 3 portocale si 2 lamai intr-un pahar. Chiar mai putin decat drumul pana la Auchan si inapoi. Dupa care, la fiecare 5 minute consumat nefiind, sucul isi pierde cate 2% din vitamine. Deci singurul suc proaspat e cel stors de tine si baut imediat.

Adăugat (16 Ian 2015, 9:55 AM)
(J) 15 Jan
M1: la trezire: suc proaspat din gref si lamaie; 3 kiwi;
M2: la 20' dupa M1: lapte degresat, wasa integrala fibre;
M3: spanac cu ou, asezonat cu ulei de masline, seminte susan si seminte in;
M4: caju, hidratate;
M5: paste integrale cu garnitura de cruditati si pesto de patrunjel, facut in casa.

3l apa;
2 cafele cu lapte degresat si fara zahar pe parcursul zilei

Training scurt si la obiect 10' militaresc fara pauza plus incalzire & stretching.
L-am facut dimineata si nu mi-a placut; mai bine seara sau deloc.

026ok02

Adăugat (28 Ian 2015, 8:39 AM)
In ultimile saptamani am cam tinut un antrenament constant de 1,5 - 2 h/zi, care s-a dovedit a fi mult prea intens pentru mine. Dureri de oase si muschi si 3 kg in plus pe cantar (dar nu si la procentul se tesut adipos), cu toate ca am mancat curat fara abateri. Deci un supraantrenament care m-a aruncat fix pe un plafon cu regresie pe kg nu si pe grasime.
24 de ore de mancat doar proteina pura plus 5 l apa plus somn fara antrenament au fost suficiente sa aduca acul cantarului inapoi la 75,5 si inca un procent de tesut adipos in minus.
Voi continua inca 5 zile doar cu proteina pura fara nimic altceva.

Adăugat (02 Feb 2015, 10:19 AM)
Dupa lungul plafon am stat saptamana trecuta pe surse de proteina pura, impartite in 3-4 mese/zi, fara prea mult sport. BF redus in sfarsit de pe la 30% la 28,20%.
Ok.

Adăugat (09 Feb 2015, 6:50 PM)
Si-am stat pe proteine pana mi s-a facut rau si-am vazut stele verzi 01rade , asa ca am facut incarcare sustinuta cu carbs cu IG ridicat ultimile zile sa-mi revin; de ieri am inceput iar sa tai carbs si tot asa am de facut strategii la fiecare 2 kg /  1-2 procente pierdute.
Deci meniul momentan proteine + legume low carb + reintrodus lipide dar cantitati mici de data asta (2 ochiuri in ulei, sau 20 gr nuci/alune/seminte/zi, sau cu absorbtie rapida inainte de training - smantana, etc) + 1 sau 2 fructe/zi sa nu mai vad chiar stelele verzi.

Partea absolut excelenta din toata experienta este ca dupa zilele de carbs cu IG ridicat + zahar nu am avut nicio crestere pe cantar, dimpotriva acul cantarului a continuat sa mearga in jos. Alte dati dupa niste mese copioase la cateva zile dupa, acul cantarului era ceva cu peste 2-3 kg in plus. Inseamna ca la nivelul trinitatii leptina/insulina/cortizon sunt pe drumul cel bun. Sunt absolut incantata.
Cum a fost pauza si de la antrenamente de azi mi-am propus sa reiau si abia astept. 001happy02
Asta ca nu cumva treaba cu slabitul sa devina macar odata in viata usoara. 01rade
Astept cu nerabdare urmatorul plafon si urmatoarea stoarcere de creier pentru a gasi o noua strategie. 002smile02

I luv this game! 13wink

Adăugat (11 Feb 2015, 9:43 PM)
Feb, 11th:
-M1: oua bio ochiuri (in ulei), branza bio de capra, wasa fibre cu unt bio 80%, ardei gras rosu;
-M2: caju, raw;
-M3: curcan, piept, fiert, cu ierburi aromate, alaturi sfecla rosie salata; ananas dupa masa;
-M4: portocale;
-M5: inainte de antrenament: wasa integral, smantana (30%), kiwi si ciocolata neagra (90%);
-M6: dupa antrenament: supa de legume (consistenta) si iaurt degre 0,1%;
-2 cafele slabe cu lapte degre in timpul zilei;
-1 multivitamine + vit C;
-1,5 l apa in timpul antrenamentului + 2 l apa pana acum.
1 h aerobic (60-75% puls).

Adăugat (25 Feb 2015, 12:38 PM)
Yaaaawn!!!! Acum ca am o colega de "jurnale" - Marrya 03bucuros - parca mai ma bate si pe mine gandul sa scriu cate ceva pe aici din cand in cand. 10rolleye

Adăugat (26 Feb 2015, 5:26 PM)
Astazi 26 Februarie, meniu si program de toata lenea:
- 4 albusuri + 2 galbenusuri + branza degre;
- pulpa de pui fiert cu ierburi aromate (multa :D );
- caju (multe, vreo 500 gr :D );
- 4 l apa pana acum;
- niste suplimente;
- cafea cu putin lapte si evident fara zahar;
- sport: nu. Adica nu, toata saptamana 02zambet
- somn: mult, cat pot de mult.
Planul e pana Luni sa intru iar in ketoza. Saptamana asta am facut pauza fiindca vreau o stabilizare adica am creat un plafon pe care lenevesc. Asa ca mai sar din antrenamente si mananc si mai dezordonat uneori (ex. ieri am mancat chiar gogosi).

Adăugat (09 Mar 2015, 10:29 PM)
Am racit deci momentan sunt cu farmacia dupa mine. Pare o raceala lunga de 1-2 saptamani. Momentan multa supa, lichide, fructe, alea, alea. Mda. Revin; dupa ce-mi revin.

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Vineri, 16 Ian 2015, 10:57 AM

Forum » Stil de viață » Diete » Target, evolutie & sugestii (Jurnal, modelare corporala, nutritie, training, sport)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz