Vineri
25 Mai 2018
0:28 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Marrya-target, evolutie - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Forum » Stil de viață » Diete » Marrya-target, evolutie (Jurnalul Mariei!!! Target-55kg)
Marrya-target, evolutie
marryaData: Marţi, 24 Feb 2015, 10:46 PM | Mesaj # 1
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
Uite ca m-am hotarat.... Incepand de maine incep lupta cu kg. Nu stiu exact cat am acum, cred ca 63( va spun maine cand ma cantaresc) insa targetul meu este 55 kg.
Optez pentru proteine si legume pe o perioada de 2 saptamani pentru inceput incepand de maine.
Mi-am pregatit pentru maine o caserola cu salata( morcovi, castraveti, rosii, salata verde). Maine am liber la legume doar plus niste alune, seminte de dovleac si apa...Revin maine cu mai multe detalii.

Vreau, pot, voi reusi!!

marryaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 8:53 AM | Mesaj # 2
Buna dimineata!
Am inceput ziua cu 2 pahare de apa, un morcov, si o cafea neagra fara zahar.

Vreau, pot, voi reusi!!

ioanaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 10:00 AM | Mesaj # 3
General-maior
Grup: Utilizatori
bravo, Marrya!

Este minunat ce faci, dar, respecta vorba din batrani: masura in toate...

Nu exagera cu restrictiile.

gabitzaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 10:05 AM | Mesaj # 4
Generalisim
Reputaţie: 2
Felicitari! 03bucuros  vezi ce mananci, sa nu te privezi de elementele esentiale.

RalucaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 5:11 PM | Mesaj # 5
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Eee, ce supriza placuta! Bravo, fetica, tin pumnii sa reusesti!

Adăugat (25 Feb 2015, 4:11 PM)
---------------------------------------------

Citat marrya ()
un morcov,

Stiti bancul cu doua batrane la piata? Una zice: cumpara doi morcovi, unul sa-l punem la ciorba! 01rade

marryaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 7:30 PM | Mesaj # 6
Hmmm... o zi grea....eram pregatita cu o salata mare la munca....NU AM AVUT TIMP SA MANANC....NICI SA BEAU APA.....Asa ca pe drum spre casa visam la o ciocolata, de fapt la toate dulciuriile de pe pamant. Am ajuns acasa pregatita sa ma infing in frigider....doar ca m-am cumpatat si am
ales niste fasole frecata (ramasa de luni) cu 3 cracksuri( ceva din faina integrala care nu au mai mult de 30 de calorii pe felie) Sunt chiar satioase ca am mancat 2 si jumate si 2 linguroaie de fasole si m-am mai linistit. Acum mi-am pus la fiert cateva macaroane integrale pe care am
sa le fac cu nuca macinata si cu putin zahar brun. Si trebuie sa recuperez cu apa.
Mi-am ales cam prost momentul de slabit avand in vedere ca e si post. Insa incerc ca lunea,miercurea si vinerea sa postesc dietetik 02zambet ....
Deseara am sa mananc salatacare era pentru la munca.
Maine intru pe proteina plus legume si bicicleta....

Multumesc de incurajari fetelor. Apropo m-am cantarit azi: 63.8 07plange 07plange 07plange .... doamne sunt cat balena... ieri seara m-am masurat: Piept:90cm, talie: 79cm; burta: 90cm, solduri: 95cm

Cel mai tare ma supara burta.... 06suparat

Vreau, pot, voi reusi!!

ioanaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 8:07 PM | Mesaj # 7
General-maior
...  03bucuros
Suna tare bine meniul tau! Incearca sa nu mai sari peste mese (Stiu, de ocupata ai sarit, nu cu voie!) ca sa eviti senzatia ca ai vrea sa inghiti frigiderul cu totul... si, poate, poti muta una din mesele mai consistente catre dimineata. Eviti foamea din partea cea mai solicitanta a zilei si obtii si energia necesara....pe care oricum o cheltuiesti in activitatea de la servici...si activitatea psihica consuma...
Si..... 12rusinat ...uita-te bine in jurul tau, cand iti mai vine sa te autonumesti "balena"... sa nu cumva sa jignesti pe cineva... (eu sunt considerata o slabanoaga, si cand pun 2-3 kile si ma strang jeansii, ma plang ca m-am ingrasat. Mi s-a atras atentia de cateva ori ca, cu asta jignesc persoane cu adevarat supraponderale...desi nu asta intentionez. Din masurile tale, mi-e teama ca numai tu tevezi "balena")
In rest, spor la bicicleta si atinge-ti targetul fara sa uiti sa-ti respecti corpul! Nu-l infometa de tot!
04kiss 04kiss

Adăugat (25 Feb 2015, 7:07 PM)
Of, iar au disparut smile-urile cand am trimis raspunsul.....

marryaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 8:23 PM | Mesaj # 8
Dap....ai dreptate Ioana. Nu e bine cand sar peste mese. O sa incerc sa nu mai sar. Stiu ca infometarea nu o sa ma ajute pe termen lung. De aceea nici nu vreau sa recurg la ea.
Cat despre "balena" de mine, eu asa imi vad burta, cat "balena". zici ca am
grasime si pe spate, ca parca coloana in partea de jos se adanceste.... Departe de mine gandul de jignire persoanele supraponderale. Insa nu imi place burtica mea care e prea mare.
Bicicleta am decis sa o practic de2-3 ori pe saptamana in zilele de proteine. Acum am
o dilema: sa mananc sau nu fructe si iaurt? 14intrebare
Ioana, cand folosesti smileurile, de unde le iei? Dai copy la
BBC codes?

Vreau, pot, voi reusi!!

marryaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 8:49 PM | Mesaj # 9
Incearca sa dai direct pe smileuri fara sa le incarci ca si imagini, sa nu iti apara [img] [/img] la inceputul si sfarsitul codului de smiley.

Nici nu ma gandeam la banane, ci la portocale, mere, kiwi. Sunt preferatele mele. Zmeura, pepene rosu, rodie...
Iar laptele nu prea il mai beau de multa vreme. Il
folosesc mai mult in cafea, cand nu postesc. Desi am descoperit ca , cafeaua neagra simpla este super buna.....
Iaurtul- ma gandeam la cel natural, acru.

Ps. ti-am editat mesajul sa vad de ce nu apar smililicuriile. Sper ca nu te superi.

Vreau, pot, voi reusi!!

CristynaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 10:31 PM | Mesaj # 10
VETERANĂ( nefumătoare de peste 1 an)
Felicitari Marrya. Iti urez succes si iti spun si eu sa nu exagerezi cu restrictiile.  04kiss Eu cred ca sa ai masura in toate e secretul. Eu zic ca iaurtul si fructele sunt ok. Nu stiu ce se intampla dar mi se incarca foarte greu mesajele.

Mesajul a fost editat de către Cristyna - Miercuri, 25 Feb 2015, 10:33 PM

ioanaData: Miercuri, 25 Feb 2015, 10:55 PM | Mesaj # 11
General-maior
marrya, ba chiar ma bucur ca l-ai editat!
Asa am facut, am dat direct: un singur click pe smile-ul dorit...si apare in mesaj...
transformarea se face doar cand trimit mesajul...si doar cateodata....
Despre iaurt: nici nu ma gandeam la altceva decat iaurtul simplu! Cele cu fructe si alte cele sunt niste deserturi bune la gust, dar nu mai au nimic de-a face cu iaurtul.... 13wink

Adăugat (25 Feb 2015, 9:55 PM)
Veziiiii? Aceasi actiune, si-acum a aparut nenea smiley...!!!!

marryaData: Joi, 26 Feb 2015, 8:56 AM | Mesaj # 12
Ioana,incearca sa vizualizezi mesajul inainte de a-l publica. O sa caut sa vad care-i problema.

Am sa mananc si fructe si iaurt simplu.
Azi mi-am pregatit pentru la munca: peste in sos de tomate la cutie cu salata. Am portocale si mere....Iar acasa am sa imi pregatesc niste piept de pui cu salata si iaurt.
Mai am o nedumerire. Ce fel de cereale sunt indicate. Musli sunt bune ? sa le mananc cu iaurt? Le-as consuma la mic dejun. 14intrebare

Vreau, pot, voi reusi!!

ioanaData: Joi, 26 Feb 2015, 11:31 AM | Mesaj # 13
General-maior
marrya, in nici un caz cele care contin zahar!
Eu obisnuiesc sa mananc cereale cu lapte in fiecare dimineata! Dar compozitia lor o aleg eu: imi cumpar fulgi de ovaz (graul il mananc din paine, deci nu are rost sa-l pun in musli, plus ca e mai tare si se inmoaie mai greu in lapte). Ca sa se inmoaie mai bine, blenduresc un pic fulgii, nu cat sa se faca faina, insa.
Si mai departe...liber la imaginatie: seminte de floarea soarelui decojite, susan, fructe uscate, stafide, alune(eventual maruntite-n blender sa se amestece)...orice-ti place in orice proportii! Din cand in cand schimba reteta, sa nu te plictisesti de gust!
De obicei imi fac amestecul asta dintr-o punga de fulgi de ovaz, adica imi ajunge cateva saptamani bune...

RalucaData: Joi, 26 Feb 2015, 12:55 PM | Mesaj # 14
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Marie, vine si lupul moralist cu sfaturi! In materie de slabit, e valabila maxima: da masa de seara dusmanului! Mananca mai constistent dimineata si la pranz imparte cu prietenii! 13wink Fructele sunt bune, din cate am inteles, doar inaite de masa, ca dupa, fermenteaza si nu mai stiu ce nu e bine.
Si daca vrei sa scapi de burta, fa "abdomene"; si au as face, dar am coloana varza si risc sa raman la orizontala. 02zambet
A, si daca poti, nu asocia postul cu cura de slabire. :)
Hai ca pana in iunie-iulie eu zic ca iti atingi targetul!

SweetalityData: Joi, 26 Feb 2015, 6:16 PM | Mesaj # 15
VETERANĂ( nefumătoare de peste 6 luni)
Reputaţie: 2
Citat marrya ()
Bicicleta am decis sa o practic de2-3 ori pe saptamana in zilele de proteine

Marrya, ce mananci de obicei intr-o zi pe care tu o numesti de "proteine"?

Adăugat (26 Feb 2015, 5:16 PM)
Bicicleta ce durata, la ce intensitate? Ce mananci inainte si dupa bicicleta si cata apa bei in timpul antrenamentului?

Cafea?! :D

Forum » Stil de viață » Diete » Marrya-target, evolutie (Jurnalul Mariei!!! Target-55kg)
  • Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz