Vineri
19 Oct 2018
7:36 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Marrya-target, evolutie - Pagina 4 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 4 din 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Forum » Stil de viață » Diete » Marrya-target, evolutie (Jurnalul Mariei!!! Target-55kg)
Marrya-target, evolutie
marryaData: Sâmbătă, 20 Iun 2015, 8:07 AM | Mesaj # 46
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
aoleu ce de mult nu am mai scris pe aici.
Inca ma tin de sala. Ma simt tare bine desi nu vad foarte mari transformari. Am citit despre dieta Rina. Si am de gand sa o incerc. Cred ca de luni am sa o incep. Mersi de informatii Sweety.
Ce am observat este ca e foarte important ce anume mananc si fac azi nu doar pentru azi ci si pentru maine. Am facut cateva experiente pe mine. Miercuri am avut o zi sa zicem mai haotica si din punct de vedere al alimentatiei si al somnului. Nu mi-a fost bine nici miercuri insa joi am fost jalnica. Obosita, fara chef, fara vlaga. Joi am facut tot posibilul sa am o zi sanatoasa. Multe fructe, seminte, salate, sala, apa, si somn 7.5 ore pe noapte. Vineri am fost excelenta. am dat randament, am avut energie, am fost un mic motoras. ieri am fost iar mai haotica... si azi sunt iar epuizata. Si da, acum realizez singura cat de important e sa ai grija la ce mananci, cat dormi etc.

Vreau, pot, voi reusi!!

RalucaData: Joi, 25 Iun 2015, 3:14 PM | Mesaj # 47
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Citat marrya ()
desi nu vad foarte mari transformari.

Dar in kilograme lipsa? Cum stai? Eu am scapat de 3-4 kg, de nervi. 01rade Mai am inca 25 si sunt gata! 02zambet

marryaData: Marţi, 14 Iul 2015, 10:38 PM | Mesaj # 48
la zona Kg.... am slabit vreo 3. mai am si eu cateva. vreo 4 inca. sau chiar 5

Vreau, pot, voi reusi!!

SweetalityData: Joi, 20 Aug 2015, 1:32 PM | Mesaj # 49
VETERANĂ( nefumătoare de peste 6 luni)
Reputaţie: 2
Citat marrya ()
la zona Kg.... am slabit vreo 3. mai am si eu cateva. vreo 4 inca. sau chiar 5

marrya povesteste-ne ce mai faci si cum iti mai merge! 04kiss

Cafea?! :D

marryaData: Marţi, 15 Sep 2015, 12:06 PM | Mesaj # 50
Sunt bine Sweety. Am luat vreo 3kg jumate in contzed....ce-i drept nu e de mirare ca din placinte, branzoici, prajituri, inghetata, gratare nu am iesit. Sincer nici nu m-a tare interesat, insa acum cand ma uit la prietena mea "oglinda" si
cand vad slaninuta din jurul burtii imi vine sa ma tau toata 02zambet
Si de vreo 7 zile imi zic de maine incep sa slabesc....si iar ma prind cu cate 2 Snickersuri in mana( sunt la reducere)....sau daca nu e Snickers e M&M's adictia mea.
am inceput de azi sa beau cate 2 pahare de apa calduta cu lamaie pe stomacul gol si am gasit pe net o combinatie intre apa, praf de ginger si 2 lamai si miere care cica e buna de baut in fiecare zi inainte de pranz si cica daca mananci cat de cat normal te ajuta la slabire. Am zis sa o incerc si pe asta, ca eu numai cand aud cuvantul regim sau dieta deja imi si vine o pofta de ciocolata.

Vreau, pot, voi reusi!!

marryaData: Joi, 22 Oct 2015, 7:07 PM | Mesaj # 51
Si totusi cele 3kile si jumate pe lange celelalte care erau acolo nu se dau duse.
M-am hotarat si de ieri am inceput sa am grija la ce mananc. Am ales sa mananc cat mai "light". Mi-am pus alimentele cu indici glicemici mici si da-i bataie. Ce sa va zic. Mi-e foame incontinuu si as manca non-stop. Dar nu ma las....nunu.... Ma duc pana la capat. Sa vedem cat ma tine foamea asta de zile mari. Banuiesc ca e de la painea alba si biscuiti. Ca, camasta mancam inainte. Le-am inlocuit cu paine integrala cu seminte si fructe. La amiaza bag cate o salata cu pui, ton....seara ciorba de legume. Fructe intre mese. Ah... Am observat ca pot sa mananc cate un Snickers pt ca are Indice glicemic mic. Bine, nu va ganditi ca o sa mananc zilnic....dar macar o data pe saptamana..... 10rolleye
Va tin la curent....
Sweety ,tu esti ok?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Vineri, 23 Oct 2015, 2:02 PM | Mesaj # 52
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Incearca sa excluzi painea ..fie ea si integrala. Eu asa ma facut si am slabit cateva kg.

RalucaData: Sâmbătă, 24 Oct 2015, 8:21 AM | Mesaj # 53
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat marrya ()
Mi-e foame incontinuu si as manca non-stop.

Depinde în ce perioadă te-ai lăsat. Urmăreşte-te puţin şi vezi dacă poţi să găseşti un grafic şi lasă-te de dulciuri şi de pâine în perioada aia. E mai uşor. Mă rog, în teorie....

alidaData: Miercuri, 16 Dec 2015, 10:01 PM | Mesaj # 54
AVANSATI (nefumatoare de peste 3 luni)
Reputaţie: 0
Ultima oara cand am scris eu de dieta era acum 2 ani si tineam Dukanul ... am recitit post-urile si ii dau totala dreptate Gabitzei. Am tinul 6 luni Dukanul, timp in care am slabit 18 kg (din 25 cum visam eu) dar nu aratam rau. Din nefericire nu stiam atunci ca aceasta dieta distruge senzatia de satietate, asa ca dupa ea puteam manca pana mi se facea greata ca tot nu ma simteam satula. Mai mult, se pare ca corpul meu a fost privat prea mult timp de vitamine si probabil si de glucide, motiv pt care am avut si probleme de sanatate. Acum insa am pus 30 de kg (cu 12 in plus fata de momentul cand am inceput Dukanul) si am si reluat fumatul dupa 1 an jumate de "curatenie". Din nefericire kilogramele astea si fumatul imi pot periclita in mod serios sanatatea asa ca va trebui sa iau masuri. Deocamdata ma voi concentra pe lasatul de fumuri incepand cu 1 ianuarie 2016, iar apoi cand ma voi simti destul de puternica pt a lupta si cu foamea, voi incepe si ceva regim. Nu prea as vrea sa fie o dieta ci un mod sanatos de alimentatie, sa vad daca imi va reusi

marryaData: Marţi, 17 Apr 2018, 9:12 AM | Mesaj # 55
So, hello hello!
Povestea cu kilogramele e o continua batalie. Am inceput de cateva luni sa fac kangoo jumps. Doamne, iubesc sportul asta. Pur si simplu il ador. Am avut vreo 68 de kg pe la inceputul lui ianuarie. Ce mai cat o mica balenasa eram. Am inceput dieta Rina. O ador si pe dieta asta. Cu dieta si kangoo am reusit sa dau 5 kg in 3 luni. Am mai luat 1.5 ca doar am fost acasa de Pasti si logic ca am facut abuz de toate.
Insa am reluat dieta de 2 zile. Targetul e 55. 10rolleye

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Marţi, 17 Apr 2018, 9:30 AM | Mesaj # 56
Generalisim
Reputaţie: 2
Succes! Si eu ar trebui sa fac ceva in sensul asta...dar... 12rusinat

Forum » Stil de viață » Diete » Marrya-target, evolutie (Jurnalul Mariei!!! Target-55kg)
  • Pagina 4 din 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz