Duminică
16 Dec 2018
6:15 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Miau! Jurnalul meu. - Pagina 2 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Miau! Jurnalul meu.
Miau! Jurnalul meu.
SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 6:35 PM | Mesaj # 16
VETERANĂ( nefumătoare de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
Aaa tickerul nu il vad, ca il blocheaza antivirusul :) 19 zile, bravo, felicitari si tine-o tot asa! Eu nu imi pun pentru ca daca o sa intru aici o sa il tot vad, nu prea simt nevoia sa-mi aduc aminte ca m-am lasat si cand m-am lasat... am impresia ca daca o sa ma tot uit la el n-o sa-mi faca bine 02zambet
Nervoasa am fost ieri destul de mult, azi nu, deocamdata sunt inca bine (chiar ma mir), sper sa nu fie linistea de inaintea furtunii, am papat azi destul de mult dar am facut si miscare deja. Am avut un moment mai devreme in care m-am enervat pe ceva la munca foarte tare si mi-as fi aprins o tigara, dar am trecut cu bine. Deci mai am si eu momente in care as fuma, da. Si-mi aduc aminte la tot pasul de tigara, dar constientizez sa nu fumez. Totusi in urma cu 3 zile fumam 50 tigari/zi... ma tem sa nu incep sa simt si eu ce simti tu... ameteala e ok chiar imi place sa ma simt high pentru ca imi da o senzatie placuta, dar in rest, nervozitate, depresie, etc, sper sa nu... in orice caz, senzatiile astea, in timp se diminueaza sper, da? Poate te gandesti prea mult la tigari, incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, eu nu m-as fi asteptat sa rezist nici 3 ore fara tigari si uite ca-mi fac de lucru tot timpul si zboara....cand am lasat tigarile nici nu m-am gandit / premeditat prea mult asta pur si simplu asa am hotarat pe moment si incerc sa nu acord prea multa importanta, eu cred ca mai presus de asa-zisa dependenta de nicotina este ceea ce avem noi in cap, totul pleaca de la noi... spor si putere in continuare sa te mentii si oricand ai chef/timp sau simti nevoia sa vorbesti / glumesti / lupti / bati cu cineva, treci oricand si pe topicul meu!

Cafea?! :D

miraData: Miercuri, 10 Dec 2014, 9:39 PM | Mesaj # 17
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Bine ai venit, Sweetie! Ai adus o doza de optimism si de incurajare aici. Ma bucur ca te simti super in a treia zi, ca pentru tine sevrajul e inexistent, mai ales ca ai fost o fumatoare inraita. Cred ca tine si de atitudinea ta in general, sa privesti totul cu detasare, fara sa te panichezi sau sa pui raul inainte. Si faptul ca nu te prea intereseaza numarul de zile neafumate, deci nu vrei sa-ti pui contoras, denota aceeasi atitudine pozitiva. Cred c-ar trebui totusi sa treci pe la rubrica Ultima tigara, ca sa stim si noi cand te sarbatorim! Ca pe-aici asa-i moda! 16fluiera
Ce-mi place mâţa
de la avatarul tau, in ton cu titlul topicului! 03bucuros

SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 10:50 PM | Mesaj # 18
Multumesc mira, bine te-am\v-am gasit!
Gata am notat si data, la cerere :)
Pai daca m-am lasat de fumat eu zic ca-i motiv de bucurie, nu de intristare. Grija mea acum este mancatul excesiv si acumularea de kg!
O sa fac poze cu matele mele cand o sa am timp sa-mi schimb avatarul, ele doua sunt si mai vesele!
Pup!

ionut13Data: Miercuri, 10 Dec 2014, 10:50 PM | Mesaj # 19
Colonel
Hey Sweetie!Vad ca te-ai simtit foarte bine azi, ai umplut forumul de pisici, flori, pinguini si voie buna.Asa trebuie sa te lasi de fumat cu happiness all around.Una peste alta s-a dus usor si ziua asta.Imi palce ideea ta cu tickerul am ezitat si eu sa-mi pun de data asta  02zambet

SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 10:52 PM | Mesaj # 20
Hello Ionut, ce faci, cum ti-a fost ziua, cum ti-e sanatatea, cum te simti?

ionut13Data: Miercuri, 10 Dec 2014, 10:56 PM | Mesaj # 21
Colonel
Ziua a fost luuuunga, mi-a zis medicul ca in 2 saptamani ar trebui sa fiu vindecat.Mi-a tot repetat cat de norocos am fost ca am scapat asa usor, iar cand sa plec mi-a zis : remember, no smoking!!!  01rade

SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 10:58 PM | Mesaj # 22
Ahaaaa bun medicul tau si tu ce i-ai raspuns cu vocea si ce i-ai raspuns in gand? 10rolleye

ionut13Data: Miercuri, 10 Dec 2014, 11:07 PM | Mesaj # 23
Colonel
Nu i-am zis nimic in gandul meu, i-am zis doar ca n-am uitat si ca n-o sa mai fumez... 03bucuros

SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 11:11 PM | Mesaj # 24
Bravo!
Eu mai nou am interzis de maine fumatul in birou. Toata lumea se uita si curios dar si crucis la mine nu le vine sa creada... si cam ce-i drept, nici mie 001happy03 or sa stea in frig afara sa fumeze... deh, unele lucruri cer sacrificii!
Si vreau sa fac rost si de un semn fain cu "Fumatul interzis".

Mesajul a fost editat de către Sweetality - Miercuri, 10 Dec 2014, 11:11 PM

ionut13Data: Miercuri, 10 Dec 2014, 11:14 PM | Mesaj # 25
Colonel
Ha ha ha...As interzice si eu fumatul in bucatarie, dar nu mi-ar mai gati nimeni dupa  01rade
e bine ca ai avut autoritatea sa-l interzici...ia pe maine ditamai semnul si atarna-l pe usa  01rade

SweetalityData: Miercuri, 10 Dec 2014, 11:38 PM | Mesaj # 26
Ahaha la mine s-ar potrivi bine un semn in bucatarie sa nu-mi mai gateasca nimeni, dar la mine oricum nu-i nimeni sa gateasca, doar eu din an in Paste.
Maine ce faci, ti-ai planificat filme?

ionut13Data: Miercuri, 10 Dec 2014, 11:46 PM | Mesaj # 27
Colonel
Maine voi fi tot acasa,mai am o saptamana de lenevit.Pe maine am programat 2 episoade din The Walking Dead, Edge of tomorrow si How to train your dragon 2...ca acum pot rade  01rade

EmmaData: Joi, 11 Dec 2014, 0:06 AM | Mesaj # 28
Sergent
Reputaţie: 0
Hello Sweetality! Bine ai venit!
 Felicitari pentru cele 3 zile de nefumat si pentru starea ta de spirirt. Chiar esti o norocoasa, avand in vedere cat de mult fumai. Cat cu sevrajul, cred ca intr-adevar cel mai greu de vindecat, sa zicem, este cel psihologic, ca pana la urma sevrajul fizic dispare dupa 2-3 zile; ramane, insa, lupta pe termen lung, autoconvingerea, dedicarea, respectarea deciziei pe care ai luat-o pentru tine. Bafta in continuare! 10rolleye

SweetalityData: Joi, 11 Dec 2014, 3:08 AM | Mesaj # 29
Ionut, e bine. Super o sa-ti placa si "How to train your dragon 2" merita. 

Emma multumesc mult si pentru incurajari! Am oprit firewall sa va vad tickerele. Mult succes si tie in continuare! Mie acum imi pare rau ca nu m-am oprit din fumat mai de mult, de fapt nici nu trebuia sa ma fi apucat vreodata. Sper sa recuperez din dauna facuta sanatatii, am impresia ca m-am trezit exact inainte ca sa nu fie prea tarziu...

Adăugat (11 Dec 2014, 2:08 AM)
---------------------------------------------
Deeeeeci...... ma doare capul si nu pot sa dorm, la ora 2 noaptea. Zdrang! Ce facem noi acuuuuum?!
-mancam o supa;
-luam o pastila de cap;
-bem apa. Nu, ca apa am mai baut;
-intrebam publicul;
-sunam un prieten;
-facem fifty-fifty.
Rezultatul ar putea fi:
-iiiiiiiiiii florieeeeele;
-aaaaaaaa seminte;
-eeeeeeeee pufuleeeeeeeti. Etc
Si o sa ma trezesc devreme pe la 7. 
Sa mai incerc si alte metode de adormit.
O oaie nefumatoare, doua oi nefumatoare, trei oi nefumatoare, patru oi nefumatoare, cinci oi......

ionut13Data: Joi, 11 Dec 2014, 3:24 AM | Mesaj # 30
Colonel
La a cata oaie esti?  01rade

Adăugat (11 Dec 2014, 2:24 AM)
---------------------------------------------
Ai mancat supa?Ca mi-ai facut pofta de supa acum!!!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Miau! Jurnalul meu.
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz