Marţi
23 Oct 2018
5:16 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală etapa 2 - Pagina 2 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » etapa 2
etapa 2
marryaData: Miercuri, 04 Feb 2015, 7:09 PM | Mesaj # 16
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
Exact, nimeni nu poate afirma 100% ca e salvat. Eu una nu simt nevoia, insa pot sti ce voi simti maine? Nu nu. Asa ca sa nu crezi ca noi suntem cu stea in frunte. E drept, nu m-am mai gandit la tigari de mai bine de 1 an, insa nu pot sa ma declar salvata. Asa ca tine pariul, si daca e nevoie fa altul din martie. 10rolleye

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Miercuri, 04 Feb 2015, 9:25 PM | Mesaj # 17
fumatoare
Reputaţie: 2
Citat marrya ()
nu m-am mai gandit la tigari de mai bine de 1 an
bravo marrie...ce frumos suna  03bucuros

RalucaData: Joi, 05 Feb 2015, 4:15 PM | Mesaj # 18
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Citat gabriel ()
11.5 cu 8.5 sau 7.5 oricum

Daca aveai pulsul atat, probabil erai mort de mult! 02zambet Asta e tensiunea, nu?

gabrielData: Joi, 05 Feb 2015, 5:14 PM | Mesaj # 19
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
cred ca da 10rolleye chestia aia care se pune la mana ..se umfla cu o minge de cauciuc ..si are un ceas

Adăugat (05 Feb 2015, 4:14 PM)
---------------------------------------------
lol ..analize gratis se pare ca pot face cam peste 1 luna :) ..am fost azi la synevo ..care e destul de importanta in Craiova - mi-au spus ca programarile se fac incepand de pe 16 feb pentru martie.
nu prea am timp sa caut pe net .pe undeva si alte policlinici unde mai e plafon.

marryaData: Duminică, 08 Feb 2015, 8:56 AM | Mesaj # 20
Gabriel, cum mai esti? vrem detalii ....zilnice... 10rolleye

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Luni, 09 Feb 2015, 10:48 AM | Mesaj # 21
pai n-am ce detalii sa dau inca. am blocat toate etapele pana fac analizele. si analizele ..mai dureaza o luna pana le fac .gratis ..
acum ..sincer ..nu ar fi problema sa dau 100 de lei sa le fac cu bani ..dar odata facute toate analizele trebuie sa trec in alta etapa (aia cu sportul) si nu prea am chef.
in rest ..psihic .. n-am cine stie ce schimbari prea super pozitive. Cred ca important e si anturajul, persoanele cu care socializez, locurile in care imi petrec ziua ... Daca stau in locuri in care inainte fumam la greu am momente cand mi-as dori sa-mi reiau vechile obiceiuri. Cand stau de vorba cu amici care imi fumeaza in fata ..ii studiez ..uneori ca pe niste insecte ..alteori ma gandesc cum ar fi daca as fuma si eu in acel moment ..presupun ca bine, nu ..rau nu clar ...
Trag concluzia ca o sa-mi cam treaca de fumat cel putin peste vreun an de zile in conditiile mele de fata. Daca stau sa ma gandesc acum ..mi se pare cam mult. Peste 3 luni poate o sa mi se para putin .. nu stiu ..

gabitzaData: Luni, 09 Feb 2015, 12:28 PM | Mesaj # 22
Generalisim
Nu stii cum iti va fi peste 3 luni sau peste un an...eu te incurajez sa mergi inainte fara sa-ti mai faci ganduri si vei vedea la momentul respectiv ce decizie vei lua...important este sa fii sanatos! nu te mai framanta! toate vin de la sine pana la urma...

marryaData: Vineri, 13 Feb 2015, 8:47 AM | Mesaj # 23
Gabriel, cum mai esti?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Vineri, 13 Feb 2015, 11:26 AM | Mesaj # 24
nada especiale ..astept 3 luni, astept 16 feb sa-mi fac inscrierea la analize medicale, astept ...astept ..

RalucaData: Vineri, 13 Feb 2015, 6:09 PM | Mesaj # 25
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat gabriel ()
astept ...astept ..
Poti sa incerci sa si traiesti, cat esti in sala de asteptare! 13wink

gabrielData: Luni, 16 Feb 2015, 10:35 AM | Mesaj # 26
am asteptat 2 saptamani degeaba sa ma inscriu la synevo la analize. astazi inscrierea la analize gratis prin Casa s-a facut in fix 1 h si 20 min doar telefonic pentru toata luna martie. Normal ca eu n-am prins. Deja ma gandesc serios la varianta sa le platesc.  Dau milioane pe luna la CAS ca sa imi platesc analizele, sa platesc medicamentele.... nu prea inteleg ce beneficiu am eu ca asigurat in afara de faptul ca ma baga in seama medicul de familie.

gabitzaData: Luni, 16 Feb 2015, 10:53 AM | Mesaj # 27
Generalisim
Ai dreptate...e un sistem prost, tot cu bani trebuie sa le rezolvi pana la urma...ai incercat si la alte clinici? ca doar nu termina toate fondurile in acelasi moment...e musai sa le faci la Synevo?

gabrielData: Luni, 16 Feb 2015, 8:25 PM | Mesaj # 28
astia erau cei mai buni din Craiova si ei mi-au spus ca se fac inscrieri incepand de pe 16 pentru luna urmatoare. Am asteptat sa se faca 16 sa ma inscriu dar se pare ca am asteptat degeaba.
++++
Pe 5 februarie cand am inceput eu demersurile nu mai exista plafon la niciun laborator din Craiova. Trebuie sa alerg pe 1-2 martie si cred ca voi gasi totusi un laborator. Oricum, in 2-3 zile se termina la toate. Altfel - mi-a calculat asistenta azi - ma vor costa 230 de lei + pentru radiografie la plamani imi trebuie trimitere (pe care n-o am acum) + intre 30 si 60 de lei. Daca mai fac si o cardiograma o sa ajung la vreo 400 de ron in total ...

Adăugat (16 Feb 2015, 7:25 PM)
---------------------------------------------
gata ..maine dimi ma duc sa fac analize. dupa indelungi negocieri le-am scos la 160 lei.

CristynaData: Luni, 16 Feb 2015, 8:35 PM | Mesaj # 29
VETERANĂ( nefumătoare de peste 1 an)
Eu fac analizele direct la medicul de familie. Sun inainte pentru programare. Nu mi s-a intamplat pana acum sa nu existe plafon. Totusi imi amintesc de o perioada, cand era fetita mea mica si racea foarte des, aveam teancuri de retete compensate pe care nu le-am folosit pentru ca nu mai era plafon.

magdutzaData: Luni, 16 Feb 2015, 11:49 PM | Mesaj # 30
fumatoare
Citat gabriel ()
gata ..maine dimi ma duc sa fac analize. dupa indelungi negocieri le-am scos la 160 lei.
macar le faci la synevo unde ai vrut tu? si in iasi sunt la fel de renumiti.

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » etapa 2
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz