Miercuri
22 Aug 2018
4:45 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală etapa 2 - Pagina 7 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » etapa 2
etapa 2
gabrielData: Sâmbătă, 21 Mar 2015, 6:23 PM | Mesaj # 91
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
vreo 5 cred. ma apropii vertiginos de 85. si de sport n-am chef nici macar cand ma gandesc dar sa pun si in practica. in schimb am chef in orice clipa de aripioare picante cu cartofi prajiti de la kfc sau mc

ioanaData: Sâmbătă, 21 Mar 2015, 7:14 PM | Mesaj # 92
General-maior
Reputaţie: 1
gabriel, 5 kile in primele 4 luni de nefumator????...si te plangi????...
Oi fi eu speriata de bombe, dar nu mi se pare mult deloc! Auzisem si ma asteptam (si incercam sa ma pazesc) de 5 kile in prima luna...si de-acolo mai departe cam tot asa...pana dua vreo 6-8 luni, cand reintri in normal si nu mai pui....
Ca n-ai chef de sport, inteleg fooooarte bine si empatizez...dar, ca cineva care a fugit de sport ca dracu' de tamaie 34 de ani...si a inceput sa faca sport, acum un an si cateva luni, doar de simtul datoriei....iti pot promite ceva: "it grows on you!"...si chiar daca pleci de-acasa spre sala, bazin, etc... injurand si fara niciun chef, la intoarcere o sa vii zambind, cu un tonus de milioane si cu chef de viata...
Incearca...barem 3 luni, o data pe saptamana...la pariu, daca asta ajuta  013fluturagene01

magdutzaData: Sâmbătă, 21 Mar 2015, 9:08 PM | Mesaj # 93
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Citat ioana ()
un tonus de milioane si chef de viata...
atunci merita incercat, macar pentru asta!

gabrielData: Sâmbătă, 21 Mar 2015, 11:24 PM | Mesaj # 94
acu..eu voiam sa incep de maine dar am gasit un motiv de amanare - ca ma duc weekendul viitor la Timisoara de vineri pana duminica si pierd zilele de sport :)
plus ca voi avea multa treaba la servici si s-ar putea sa stau peste program in perioada luni-joi si poate n-o sa am cand ajunge.
asa ca mai bine ma apuc de lunea viitoare.

CristynaData: Duminică, 22 Mar 2015, 0:56 AM | Mesaj # 95
VETERANĂ( nefumătoare de peste 1 an)
Citat gabriel ()
in schimb am chef in orice clipa de aripioare picante cu cartofi prajiti de la kfc sau mc
Si eu. E placerea mea vinovata. In ce priveste sportul incearca mersul pe jos pentru inceput. Eu asa il pacalesc pe sotul meu sa faca putina miscare. Si el e anti sport.

ioanaData: Duminică, 22 Mar 2015, 8:47 AM | Mesaj # 96
General-maior
gabriel, e fooooarte bine!!! 001happy01
amanat sau nu, nu conteaza, important e ca esti hotarat si ai stabilit, deja, de cand!
Vezi ca sportul nu-i ca lasatul de tigari, nu trebuie luat cu hei-rup-ul si dintr-o data!!! Cate putin, o data pe sapt. (hai, de doua, daca chiar tii neaparaaaaaat)...altfel, s-ar putea sa faci o/cateva febre musculare care sa te determine sa renunti...

RalucaData: Duminică, 22 Mar 2015, 9:20 AM | Mesaj # 97
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat Cristyna ()
mersul pe jos

Si eu m-am plimbat ieri 4-5 ore, cu 14 kile in brate! 02zambet Efect la cantar:0 Dar am niste brate...! 01rade

magdutzaData: Duminică, 22 Mar 2015, 11:15 AM | Mesaj # 98
fumatoare
Citat Raluca ()
Si eu m-am plimbat ieri 4-5 ore, cu 14 kile in brate!
nu-l mai tine in brate, daca vrei efect la cantar! lasa-l pe jos...poate o rupe la fuga ...si tu, dupa el!  01rade

gabrielData: Duminică, 22 Mar 2015, 5:08 PM | Mesaj # 99
pai aia e ca nu pot s-o incep usor, cate putin. Trebuie atunci cand ma apuc sa bag mort copt la 2 sau la maxim 3 zile in continuu.
Abonamentele la SPA-ul ala sunt extrem de scumpe (chiar daca eu folosesc doar piscina). Convenabil pt mine este un abonament care contine 30 de ore care se pot folosi oricand in decursul a 60 de zile. Daca reusesc sa ma incadrez la o ora sedinta pot sa ma duc din 2 in 2 zile. Daca insa fac pauza 2-3-5 zile deja se strang orele nefolosite si nu e bine.
Asa, sa fii sigura ca ma duceam eu intr-un weekend sa vad cum e numai ca e f scump. - 45 lei.

ioanaData: Duminică, 22 Mar 2015, 6:26 PM | Mesaj # 100
General-maior
gabriel, tu stii cel mai bine care-s variantele, si eu dau acum 125 lei pe un abonament de 10 sedinte pe luna....si parca nu-i ieftin, dar am putut incepe cu 45 lei/ 4 sedinte /luna si mi-a fost de mare ajutor. Dupa cum ziceam, nu m-am dus de drag, si a durat o vreme buna pana sa nu mi se mai para o corvoada.... Si-acum mi se intampla sa ma urnesc greu, chiar daca stiu ce bine o sa ma simt dupa! Febra musculara fac de fiecare data...de un an si...fara exceptie...(dar usoara), pentru ca antrenamentul e de asa natura conceput incat muschiul sa nu apuce sa se obisnuiasca...
Totusi, eu una, daca ar fi trebuit sa incep direct cu 3 sedinte pe saptamana, cred ca renuntam de tot!...

gabrielData: Duminică, 22 Mar 2015, 7:39 PM | Mesaj # 101
pai aici la mine e 45 lei o singura intrare ..clar nu te apropii. abonamentele au preturi imense iar cel de care incerc eu sa ma apropii e 530 lei pt 2 luni care iar e o gramada de bani. Si in cei 530 lei am doar 30 de ore in care trebuie sa ma misc f f f repede  ca sa nu mi se consume - trebuie sa ma schimb, sa fac dus, sa ajung la bazin, sa intru in el + back + dat turele alea de inot - si asta in fix o ora 10rolleye
din pacate aici e o piscina mare asa cum imi place mie dar e si cea mai luxoasa din Craiova ..celelalte sunt pt copii ..f mici ..nu-s adanci ..etc ..
eu ma gandeam ca fac efortul asta financiar acum si apoi vine vara .se deschid strandurile si poate ma lipesc la un strand cu un abonament ceva ..  care oricum va fi mai ieftin.

ioanaData: Duminică, 22 Mar 2015, 10:10 PM | Mesaj # 102
General-maior
Citat gabriel ()
trebuie sa ma schimb, sa fac dus, sa ajung la bazin, sa intru in el + back + dat turele alea de inot - si asta in fix o ora
...Sport-sport, dar asta-i deja armata!!!...la pretul ala cred si eu ca nu vrei sa risipesti orele...
Intr-adevar e scump!

RalucaData: Luni, 23 Mar 2015, 4:00 PM | Mesaj # 103
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat gabriel ()
e 530 lei pt 2 luni

Cam cat tigarile pt o luna, nu? 16fluiera

magdutzaData: Miercuri, 25 Mar 2015, 9:27 PM | Mesaj # 104
fumatoare
distractie placuta, gabriel!

ioanaData: Miercuri, 25 Mar 2015, 9:48 PM | Mesaj # 105
General-maior
Drum bun si petrecere frumoasa pe-acolo!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » etapa 2
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz