Luni
18 Iun 2018
2:46 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 12 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
RalucaData: Duminică, 29 Mar 2015, 9:40 AM | Mesaj # 166
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
Cum mai esti, Ioana?

ioanaData: Duminică, 29 Mar 2015, 12:49 PM | Mesaj # 167
General-maior
Reputaţie: 1
Merg inainte, Raluca, mercic mult de intrebare!... Mai cu doruri, mai cu incredere ca o sa treaca...dar mereu inainte!!!...
Uite, daca trece azi, s-au facut 3 saptamani!... 026yess01

magdutzaData: Duminică, 29 Mar 2015, 2:13 PM | Mesaj # 168
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Citat ioana ()
daca trece azi,
nu, nu " daca", dupa ce trece azi...ai vrut sa spui!   024pozitiv02

3 saptamani   03bucuros

gabrielData: Duminică, 29 Mar 2015, 9:11 PM | Mesaj # 169
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Felicitari pentru cele 3 saptamani!
Acum incepi sa intri in rutina aia plictisitoare.

ioanaData: Duminică, 29 Mar 2015, 10:22 PM | Mesaj # 170
General-maior
magdutza, ...dupa, dupa...sigur ca dupa!...doar nu era sa cad fix la 3 saptamani... 002smile02

gabriel, merci!...ai tu un talent de a pune degetul pe rana, ceva de speriat!!!!..."rutina aia plictisitare" mi se pare cea mai grea...pt ca nu are sfarsit...nu pot numara zilele, saptamanile, lunile, ...pana sa treaca asta!!! 007zsuparat
Cum arata Timisoara pe ploaie marunta.... infernala ....in luna lui Marte?

gabrielData: Duminică, 29 Mar 2015, 10:35 PM | Mesaj # 171
In Timisoara a fost foarte cald si Joi si Vineri, 20-22 grade. Am stat in camasa de vara cu maneca scurta. Vineri seara a inceput un vant puternic si ceva ploaie. Sambata era cam innorat cand am plecat si temperaturile scazusera la 12-13. Dupa ce am trecut de Severin spre Craiova s-a pus potopul. 2 ore ploaie torentiala.
In rest ..Timisoara e cool .cel putin centrul ei, cat ne-am invartit noi intre Opera si Catedrala. Multi straini, grupuri de 20-30 de oameni care viziteaza. Oras cosmopolit. Mult tineret.

gabitzaData: Luni, 30 Mar 2015, 10:01 AM | Mesaj # 172
Generalisim
Felicitari, Ioana! ai trei saptamani! esti o forta! 

ioanaData: Luni, 30 Mar 2015, 1:49 PM | Mesaj # 173
General-maior
multumesc, gabitza!!!!...mi-e teama sa nu devin o forta din ce in ce mai maaaaaare, la cat mananc, mai nou.... 014wink01

gabrielData: Marţi, 31 Mar 2015, 0:43 AM | Mesaj # 174
ziceai ca ai unde sa pui

marryaData: Marţi, 31 Mar 2015, 3:19 PM | Mesaj # 175
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Uau...deja ai 3 saptamani... super.
Cum stai cu nervii?

Vreau, pot, voi reusi!!

ioanaData: Marţi, 31 Mar 2015, 6:13 PM | Mesaj # 176
General-maior
gabriel, nu eu ziceam! Eu ma simt bine, asa, usor subponderala cum zice lumea ca as fi!... Ziceau ai din jurul meu, cum ca nu mi-ar strica vreo 4-5 kile in plus....asa ca, stiind ca nu prea am sanse sa scap (ca prea zice lumea ca lasatul de fumat ingrasa, orice-ai face)...m-am consolat cu gandul ca macar o sa multumesc lumea din jur care ma caineaza ca ma cam ia vantul...  002smile02
...pana una alta, am 53 de kile si ceva sute de grame, deci foarte slaba nu-s, chiar daca-s inaltutza...si mai vin si Pastile, ...cand fara 2-3 kile-n plus nu scap, la cat imi plac mie mielul si prajiturile... 010timid01

Adăugat (31 Mar 2015, 5:13 PM)
---------------------------------------------
marrya, mult mai bine decat ma asteptam!...o fi din cauza ca acum era momentul meu...sa ma las de fumat, ...o fi, pur si simplu, de la pastilutele cu valeriana 010confuz02 ...habar n-am!!!!... stiu doar ca ma asteptam la mai rau, asa ca m-am bucurat ca a fost binisor...pan-acuma!....

Mesajul a fost editat de către ioana - Marţi, 31 Mar 2015, 6:15 PM

magdutzaData: Miercuri, 01 Apr 2015, 7:57 AM | Mesaj # 177
fumatoare
Citat ioana ()
...pan-acuma!....

binisor va di si de-acum, ioana, spre bine chiar  02zambet
te vor incerca alte stari, alte ganduri, dar mai rau n-o sa fie cu  siguranta  04kiss

gabitzaData: Miercuri, 01 Apr 2015, 9:46 AM | Mesaj # 178
Generalisim
Este tare si sa ramai asa! lasatul de fumat e cel mai bun lucru care l-ai putut face pentru tine!...greutatea o mai tii in frau, mai iei, mai scazi, pana la urma te vei regla si aici, nu te teme!  004hug02

ioanaData: Miercuri, 01 Apr 2015, 9:36 PM | Mesaj # 179
General-maior
magdutzagabitza, multzam fain de-ncurajari!
Uite ca, incet-incet, trece timpul si eu merg inainte pe un drum bun! Deja am depasit recordul meu la incercari de lasat. Parca nu-mi vine sa cred!!!... 

Observ ca acum sunt intr-o perioada de supersensibilitate a mirosului...nu s-a inventat inca, pt mine, in perioada asta, un parfum mai atragator decat mirosul colegei de birou,  cand se intoarce din pauza de tigara..... Trec printr-un hol in care s-a fumat si-mi vine sa inspir adaaaaanc mirosul ala minunat de fum proaspat iesit din tigara....
TARE SPER SA TREACA ODATA FAZA ASTA!!!!!...
...nici cand eram fumatoare nu suportam sa stau intr-o incapere imbacsita de fum, decat atunci cand aveam o tigara aprinsa in mana...oare, acum, ce-o fi cu mine, de-mi place atat de mult mirosul de tigara?

magdutzaData: Miercuri, 01 Apr 2015, 11:08 PM | Mesaj # 180
fumatoare
mirosul cuiva care tocmai a fumat, imi displace total! dar, cateodata,  imi place sa simt mirosul unei tigari aprinse in apropiere  12rusinat
la tine e totul foarte prospat, probabil de asta iti place atat de mult. 
ai tai stiau ca fumai? fumeaza si ei? ai mei fumeaza amandoi de vreo 35 de ani. si sotul fumeaza. si cele mai bune prietene  007nervos02

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz