Duminică
16 Dec 2018
5:36 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 17 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
magdutzaData: Duminică, 03 Mai 2015, 12:57 PM | Mesaj # 241
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
Citat ioana ()
biscuitii cu bulion...
suna... 09confuz ...interesant. chiar vreau sa vad cum arata si sa-mi spui ce gust au. eu n-am incercat reteta cu morcovi, dar nici n-am mai copt altceva de la pasti  10rolleye
eu stiam ca n-ai fumat, altfel cred ca intrai si dadeai ticker-ul jos, ca tot aveai tu o dilema cu el. corect?

de 'razleata" cred ca vei uita, sper sa uiti. dac-o mai comiti o data, nu cred ca te mai poti redresa. ai fost suficient de puternica de data asta, ceea ce-mi spune mie ca ai o vointa puternica si chiar iti doresti sa te lasi de fumat, doar ca esti in proces de adaptare acum si e normal sa-ti fie greu, sa ai ceva dubii ca-ti va fi bine, fara tigari. trebuie sa ai incredere in noi, veteranii, ca va fi bine. lasa timpul sa curga, fara sa dezbati prea mult in mintea ta problema nefumatului, ia-ti un target si doar incapataneaza-te sa nu fumezi. promit ca va fi bine, fara tigari.

gabitzaData: Duminică, 03 Mai 2015, 6:59 PM | Mesaj # 242
Generalisim
Daca n-ai mai fumat esti tare!!! esti pe drumul cel bun!!!  04kiss

gabrielData: Marţi, 05 Mai 2015, 9:41 PM | Mesaj # 243
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
tre sa dai o inghetata

ioanaData: Vineri, 08 Mai 2015, 5:54 PM | Mesaj # 244
General-maior
Reputaţie: 1
gabriel, da, ai dreptate!...nu ma asteptam sa fie asa de curand, dar s-a-ntamplat! 
Mi-e rusine de numa' ase ma, dar oi supravietui cumva-cumva!
Ei, si-asa n-am fost in Craiova in viata mea...macar am motiv sa vin!...Vara-i lunga, cine stie, poate-ajung sa-mi platesc datoria ! Pariu-i pariu!!!!

Am scos tickerul!... pentru ca dupa razleata de joia trecuta au urmat 2 sudate miercuri (alaltaieri)...si deja e prea mut ca sa ma mai laud cu cele 2 luni pe care le-as fi implinit maine!
Nu plec departe! O sa fiu prin preajma si o sa incerc in continuare......si daca tigara va fi, sapt viitoare mai puternica decat mine, atunci o fumez....dar nu renunt la a lupta...si, vorba Gabitzei, va veni si ziua cand voi castiga eu.
...acum sunt tristutza si tare dezamagita, ...ma retrag o vreme, ca sa nu impovarez cu nereusitele mele....si o sa revin, cu osti numeroase, sa ma bat cu groaznicul dusman, ...cand oi reusi s-adun curajoasele ostiri...
Pana atunci, cand mi s-o face dor tare de voi...acceptati-ma asa, infranta si nedemna....

gabrielData: Vineri, 08 Mai 2015, 9:17 PM | Mesaj # 245
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
offff

gabitzaData: Sâmbătă, 09 Mai 2015, 8:29 AM | Mesaj # 246
Generalisim
Esti binevenita oricand, cu sau fara tigari la tine (eu te-as prefera cu...) 01rade ...nu pleca de pe forum, caci te vei mobiliza altfel cu noi alaturi...iti spun sincer ca, ori de cate ori mai apare cate cineva care a renuntat la fumat, mereu imi incolteste gandul sa incep din nou lupta cu tigarile, de-aia zic sa stai aici cuminte...cum crezi!... si nu te mai simti atat de rusinata, ca nu esti nici prima si nici ultima intr-o astfel de situatie; cate caderi n-a vazut forumul asta... 10rolleye ...i se poate intampla oricui, oricand...

RalucaData: Sâmbătă, 09 Mai 2015, 8:50 AM | Mesaj # 247
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Ioana, tu esti un exemplu bun pentru noi, ca si Gabitza de altfel, ca in afacerea asta nu merge "o tigara " si gata! Si esti mai aproape de "adevar", cam asa functioneaza lasatul asta de fumat, ne mai ridicam, mai cadem...

cosminpopaData: Marţi, 12 Mai 2015, 3:55 PM | Mesaj # 248
Sergent
Reputaţie: 0
Ioana,

sunt alaturi de tine daca / cand vei avea nevoie. Barbia sus ! Cea mai mare greseala care o poti face acuma este sa te compatimesti, sa te "ascunzi". 

Scoate capul in lume! vorbeste cu noi! Vrem sa te "auzim"! 

Ai fost langa mine in primele clipe! lasa-ma sa fiu si eu alaturi de tine in momentele grele.

Don't give up on yoursefl!

magdutzaData: Marţi, 12 Mai 2015, 11:02 PM | Mesaj # 249
fumatoare
eu, mama recidivistilor  10rolleye ( ca tata lor e gabitz, se stie  001rade02 ) stiu sigur ca o data ce ti-a intrat in cap sa te lasi de fumat, nu mai ai pace pana nu faci asta. chiar daca redevii fumator, nu mai ai linistea dinainte.
asa ca, sigur ioana o sa mai faca o incercare. 

rectific: am fost mama recidivistilor  002smile04   002smile03

marryaData: Miercuri, 13 Mai 2015, 8:02 AM | Mesaj # 250
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Hai ioana ca nu e capat de lume....Ai fumat, si? Doar nu fugi de noi ca vezi doamne ce? ne-om apuca si noi? nu-ti face astfel de ganduri. Noi stim tare bine cum e cand cazi....Am cazut de nenumarate ori dar n-am plecat. Asa ca strange ostirea si cand esti gata de lupta incepe. Te pup.

Vreau, pot, voi reusi!!

marryaData: Joi, 21 Mai 2015, 8:09 AM | Mesaj # 251
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Ioana.....ce mai faci?sa stii ca noi te primim si fumatoare. dar intai trebuie sa iti iei mustruiala....hai, zi-ne ce ai mai facut.

Vreau, pot, voi reusi!!

ioanaData: Joi, 21 Mai 2015, 3:35 PM | Mesaj # 252
General-maior
mercic, marrya! ...accept mustruiala cu placere, ca stiu ca vine din intentii bune...si nu plec nicaieri!
Fumez, e drept...chiar daca ma simt vinovata la aproape fiecare tigara si incerc sa nu revin la cantitatea de tutun obisnuita!
N-am renuntat la idea de a renunta...dar cum inceputul e tare greu, il tot aman...

gabitzaData: Marţi, 02 Iun 2015, 8:01 AM | Mesaj # 253
Generalisim
Citat ioana ()
N-am renuntat la idea de a renunta...dar cum inceputul e tare greu, il tot aman...
02zambet 02zambet 02zambet parca am fi surori!
Ce mai faci? da un semn daca ai vreun gand!  16fluiera poate ma montez si eu...

magdutzaData: Vineri, 12 Iun 2015, 4:41 PM | Mesaj # 254
fumatoare
ioanaaaaaaaaaaaaaaaa.....unde-ai disparut???  007suparat05

RalucaData: Vineri, 12 Iun 2015, 11:21 PM | Mesaj # 255
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat magdutza ()
ioanaaaaaaaaaaaaaaaa.....unde-ai disparut

Fumează şi face planuri de lăsat....:)

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz