Miercuri
22 Aug 2018
4:45 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 18 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
gabrielData: Vineri, 26 Iun 2015, 11:14 AM | Mesaj # 256
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
fumeaza si fumeaza 10rolleye

Jo ..am fost pe la tine prin oras pe 19-20 iunie. frumos oras este Sibiul.

Adăugat (26 Iun 2015, 11:14 AM)
---------------------------------------------
numai gara arata oribil

magdutzaData: Duminică, 28 Iun 2015, 8:06 PM | Mesaj # 257
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Citat Raluca ()
face planuri de lăsat
asteptam  007suparat01  

hai ioana, te rog sa revii.  002miss-u

RalucaData: Miercuri, 01 Iul 2015, 3:39 PM | Mesaj # 258
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
@ioana, ce fursecuri ai mai preparat? 13wink

gabrielData: Miercuri, 01 Iul 2015, 4:04 PM | Mesaj # 259
daca m-as reapuca de fumat si daca n-as mai avea pentru inceput acea dorinta sa ma las, mi-ar fi greu sa revin aici unde toata lumea vorbeste despre nefumatori. as sta in lumea mea o perioada in care as fuma, m-as destrabala, etc, ... si cand as vrea sa ma las din nou ..cand as avea in interior din nou dorinta puternica sa o apuc pe drumul asta, - atunci as redeveni activ aici.
daca eu, imediat dupa ce m-as reapuca - as simti ca nu mai sunt momentan in stare sa ma las , nu mi-ar pica prea bine sa ma bata lumea la cap sa ma las.

e doar o idee ..poate e doar ideea mea .. dar la asta m-am gandit cand am vazut ca ea nu a mai aparut pe aici...

RalucaData: Miercuri, 01 Iul 2015, 4:10 PM | Mesaj # 260
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat gabriel ()
toata lumea vorbeste despre nefumatori.

Nu neaparat! :) Ma rog, tu ai prins etapa asta, in care domina nefumatorii, dar au fost si vremuri in care fumam pe rupte aici. 02zambet

Adăugat (01 Iul 2015, 4:10 PM)
---------------------------------------------

Citat gabriel ()
nu mi-ar pica prea bine sa ma bata lumea la cap sa ma las.

Chiar nu am intentionat sa o bat la cap sa se lase! :) Din contra, era doar un semn ca nu conteaza daca fumeaza sau nu, suntem aici pentru o vorba buna, un fursec, o atentie. :)

gabrielData: Joi, 02 Iul 2015, 4:15 PM | Mesaj # 261
Eu incercam doar sa trag o concluzie, sa inteleg de ce nu mai apare. E o varianta printre multe altele 10rolleye

ioanaData: Vineri, 03 Iul 2015, 9:14 AM | Mesaj # 262
General-maior
Reputaţie: 1
Buna dimineata lume!
E atata vreme de cand n-am mai intrat pe-aici...
Nici nu mi-am imaginat ca m-ati cautat...

...Stiti care-a fost primul gand pe care  l-am avut cand am citit ce-ati scris voi pe-aici de cand n-am mai intrat eu?
"Trebuie sa ma las de fumat! Uite cati prieteni ma sustin!!!!"...gand insostit de-asa o "duioseala"...

O s-o fac...candva! Nu chiar acum, ca, nu stiu de ce, dar acum mi se pare tare-tare greu...parca mai greu decat la primele tentative...dar o s-o fac! Si o s-o fac alaturi de voi!
Multumesc tare mult!

Citat gabriel ()
daca m-as reapuca de fumat si daca n-as mai avea pentru inceput acea dorinta sa ma las, mi-ar fi greu sa revin aici unde toata lumea vorbeste despre nefumatori. as sta in lumea mea o perioada in care as fuma, m-as destrabala, etc, ... si cand as vrea sa ma las din nou ..cand as avea in interior din nou dorinta puternica sa o apuc pe drumul asta, - atunci as redeveni activ aici. daca eu, imediat dupa ce m-as reapuca - as simti ca nu mai sunt momentan in stare sa ma las
Are Gabriel dreptate...mi-a fost greu sa revin. Am bagat capul adanc in nisip si-am crezut ca, asa, nu ma mai cauta nimeni...
Nu, sub nici o forma, nu m-am simtit batuta la cap de voi sa ma las din nou...dar, cu tigara fumegand in stanga, ce as fi putut tasta cu dreapta?...

M-am razgandit! (sau, m-ai bine:"m-ati razgandit!")...O sa mai vin...tot mai des! O sa ma hranesc cu experienta voastra...si...cand o sa va asteptati mai putin, o sa va anunt ca incep din nou lupta! Mai pregatita si mai hotarata decat inainte!

...ce ma bucur ca nu m-ati uitat!!!!!! 004hug06

gabitzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 9:33 AM | Mesaj # 263
Generalisim
001happy06 lume noua! ce ma bucur! da' sa nu mai pleci, ca am si eu nevoie de sustinatori  13wink 16fluiera ...imediat incep marea lupta!
Pe tine te asteptam, cand te vei hotari tu va fi bine! aici suntem! 04kiss 04kiss 04kiss

ioanaData: Vineri, 03 Iul 2015, 9:37 AM | Mesaj # 264
General-maior
Nu mai plec!....Stau pe-aproape cu speranta ca ma molipsesc si eu intr-o zi....

gabitzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 9:42 AM | Mesaj # 265
Generalisim
Poate, vazand la mine cata hotarare am, te apuca invidia  01rade ...in sensul pozitiv, desigur 13wink ...mai am 2 tigari in pachet...le termin si...GATA!!!

gabrielData: Vineri, 03 Iul 2015, 2:27 PM | Mesaj # 266
eu cred ca poti sa stai si daca fumezi - atata timp cat ai o mica, vaga idee ca la un mom dat in viata ta te vei lasa din nou 10rolleye
si tu si Gabitza puteti sa ne impartasiti prin ce trece un fumator care s-a lasat si apoi s-a reapucat.

ioanaData: Luni, 06 Iul 2015, 10:31 AM | Mesaj # 267
General-maior
Citat gabriel ()
si tu si Gabitza puteti sa ne impartasiti prin ce trece un fumator care s-a lasat si apoi s-a reapucat.
Printr-un sentiment de vinovatie....dar la mine asta-i surclasat net de un imens sentiment de rusine....
...rusine mi-e sa ma vad cu tigara-n mana....rusine mi-e sa ma arat cu tigara-n mana celor care n-au crezut niciodata ca voi reusi sa ma las si m-au ironizat continuu in acele 2 luni de abstinenta.....si, parca cea mai mare, rusine mi-e cand ma arat cu tiagara-n mana celor care m-au sustinut...
(de-aia am si disparut de pe-aici o vreme...de RUSINE!!!)...

gabitzaData: Luni, 06 Iul 2015, 9:34 PM | Mesaj # 268
Generalisim
Nu trebuie sa-ti fie rusine...pana la urma nu dai nimanui socoteala pentru deciziile tale...si nu esti nici prima si nici ultima care se lasa de fumat, apoi recidiveaza...fumatul e o boala grea si putini sunt cei ce scapa usor de ea; majoritatea trebuie sa lupte din greu ca sa reuseasca si e imposibil sa nu te inteleaga prin ce treci, daca vor! eu te inteleg perfect!...ideea e sa fii impacata tu cu tine si sa actionezi in consecinta...eu ma chinui de mult timp sa ma las si acum simteam vinovatie fata de mine insami pentru ca nu mai reusesc sa ma mobilizez....sincer, nu stiu daca voi reusi si de data asta, pentru ca imi este foarte greu...dar, daca nu incerc nu voi sti niciodata, asa ca...voi incerca de cate ori va fi nevoie, pana voi scapa de boala asta!!!

ioanaData: Marţi, 07 Iul 2015, 8:45 AM | Mesaj # 269
General-maior
Citat gabitza ()
voi incerca de cate ori va fi nevoie, pana voi scapa de boala asta!!!
...si vei reusi!!!...ce bine-ar fi sa fie chiar de data asta! 037div02

gabrielData: Sâmbătă, 11 Iul 2015, 9:14 PM | Mesaj # 270
ca sa faci un lucru pana la capat, cum trebuie, trebuie sa simti total in interiorul tau acest lucru.
ai ideea asta sa te lasi ..o sa se cristalizeze intr-o perioada de timp si va veni si momentul cand te vei opri. nu forta ca vine de la sine ziua aia.

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz