Miercuri
22 Aug 2018
4:46 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 21 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
ioanaData: Vineri, 25 Sep 2015, 10:01 PM | Mesaj # 301
General-maior
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
Mercic, gabriel!
Gabitza, sper sa nici nu ma mai razgandesc vreodata...chiar daca va dura o vreme pana sa ma lepad si de nicotina in alta forma! Sus fruntea si tot inainte!

gabitzaData: Duminică, 27 Sep 2015, 9:47 AM | Mesaj # 302
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Tu cum te simti, Ioana? hai si da-mi putin curaj, zi-mi ca esti ok, ca ma inec in lighean cat de curand! 07plange

gabitzaData: Luni, 28 Sep 2015, 10:26 AM | Mesaj # 303
Generalisim
Ioanaaaaaa!!! ce faci?

gabitzaData: Luni, 28 Sep 2015, 3:03 PM | Mesaj # 304
Generalisim
De ce nu zici nimic? orice ar fi, chiar daca nu ai reusit, nu-i niciun bai...ca nici eu nu reusesc! am mai bagat cateva tigari 12rusinat
...reconsideram situatia, reluam startul, facem ceva, ca nu ne taie nimeni capul!... sau nu mai facem nimic... 12rusinat

ioanaData: Luni, 28 Sep 2015, 6:55 PM | Mesaj # 305
General-maior
Nu te lasa, gabitza! Iarta tacerea, n-am apucat sa mai intru ieri pe forum!
Bine nu sunt, dar inca ma agat de pufaitoare....
Se pare ca n-am prea fost pregatita pentru start, ca ma surprind indreptandu-ma spre locul meu de fumat de-acasa si abia apoi imi dau seama ca nu mai sunt tigari acolo!
Aseara am fost la o petrecere...si-a fost tare greu! Spre sfarsit am scos pufaitoarea din geanta...dar nu se compara c-o tigara adevarata!
Tigarii nu i-am cedat inca...dar speram sa ma feresc si de electronica macar o zi-doua-trei...si asta n-am reusit....
Lunga tare a fost si ziua de lucru de azi...iar cand am ajuns acasa, m-am lipit cu speranta de nicotina din pufaitoare...dar e slaba de tot asemanarea, si-am ramas dezamagita!
Acum trebuie sa fug la sala...si mi-e tare frica de momentul cand o sa ma-ntorc si, uzual, as fi fumat 2 tigari sudate ...
Una peste alta, tare-i greu, chiar si cu carje...dar inca ma tin departe de puturoasele din pachet!
Tu fa bine si strange din dinti, da-ti o palma in oglinda si lipeste un plasture nou!!!
Daca tu renunti, eu n-am nici o sansa!!!!!!!!
De data asta n-a fost deloc initiativa mea sa incerc ACUM, tu ai fost scanteia, eu doar te-am urmat!!!!
Du-ma mai departe, te roooooooooog!!!!!

gabitzaData: Luni, 28 Sep 2015, 7:32 PM | Mesaj # 306
Generalisim
...eu n-am folosit plasturii...m-am avantat in lupta cu mainile goale si cu multa incredere si am sfarsit fumand cateva tigari, dar nu ma las!!! ma lupt in continuare pana voi reusi! daca voi vedea ca nu pot si nu pot, am sa-mi pun si plasturi.........deocamdata nu disper, caci ma asteptam sa-mi fie foarte greu...la mine e greu cu tentatia tigarilor din casa, caci sotul meu fumeaza si le stiu acolo, undeva...dar zilele urmatoare va pleca si va lua si tentatia cu el; e clar pentru mine ca, avand tigari in apropiere, nu pot rezista! daca n-ar fi, nu m-as duce sa cumpar, ca am mai trecut prin asa ceva si stiu ca asta n-am facut...

ioanaData: Luni, 28 Sep 2015, 9:24 PM | Mesaj # 307
General-maior
Bravo, gabitz!!!!!! Vezi?! Stiam eu ca esti puternica!!!!!....eu nu pot spune ca nu m-as duce la primul non-stop, in puterea noptii, daca n-as avea pufaiciul....
Si stiu ca ma mint pe mine si ca doza de nicotina aburita nu face decat s-o ceara pe urmatoarea...si tot asa, dar, pentru mine, acum, si asta e un pas maricel (pentru care tie-ti multumesc!) si, deocamdata, tare-as fi multumita daca as putea lasa in urma mea cateva luni bune fara sa ma ating de tigari... 
Dar tu arata-mi ca esti si mai "fortzoasa"...asa, ca sa ma ambitionezi la mai mult!  [img]http://1.1.1.1/bmi/despre-fumat.com/smileys/15tongue.gif[/img]  014wink03

gabitzaData: Marţi, 29 Sep 2015, 10:13 AM | Mesaj # 308
Generalisim
Nu sunt puternica!  10rolleye  offf, nici pe departe...dar chiar imi doresc sa scap de fumat!...daca gasesti in mine un ajutor, nu pot decat sa ma bucur, dar nu-mi multumi, ca nu ai de ce  04kiss ...imi doresc pentru tine si pentru mine sa scapam de robia nicotinei...hai sa ducem pana la capat lupta asta! amanata si pacalita nu are sens! Vrei sa te lasi acum? fa un efort! nu uita ca nu esti singura! cand ti-o fi mai greu, gandeste-te ca si mie mi-e la fel!
...si sa te mai gandesti la ceva: niciodata nu va fi altfel, usor nicidecum!!!
Batem palma?   027gesture02  hai Ioana, te roooooog!!!
...nu-i bai daca nu vrei acum, e alegerea ta si nu vreau sa te simti constransa...dar sa nu te prind ca dispari fara sa zici nimic  008pedepse01 025negativ08

ioanaData: Marţi, 29 Sep 2015, 12:26 PM | Mesaj # 309
General-maior
...zic!, zic!...dar ce sa zic?...pe mine ma sperie foarte tare sa-mi amintesc cat de lunga-i lupta....n-are o durata fixa, asa, sa stiu ca daca trece x bucata de timp am scapat!
Vreau sa ma las!!!!!.........dar, vaaaaaaai, mi-e atat de greu!
Acum as fuma 10 sudate!
Da Doamne sa resist asa...ca mai mult nu pot acum!

gabitzaData: Miercuri, 30 Sep 2015, 8:19 AM | Mesaj # 310
Generalisim
E bine, Ioana! oricum pasul e facut! poate, cu timpul, obisnuindu-te cu ideea, vei vedea altfel lucrurile...ce sa zic si despre mine? sper sa reusesc!...sunt atat de slaba in fata tigarii...  10rolleye

magdutzaData: Joi, 01 Oct 2015, 2:09 PM | Mesaj # 311
fumatoare
Citat ioana ()
...pe mine ma sperie foarte tare sa-mi amintesc cat de lunga-i lupta...
e lunga ioana, dar nu mereu va avea aceeasi intensitate! e greu pana-ti croiesti un inceput de nefumator, vreo doua luni poate. nu dispera si ai rabdare, nu lasa inceputul asta sa te sperie.

ioanaData: Vineri, 02 Oct 2015, 8:38 AM | Mesaj # 312
General-maior
...nu stiu ce naiba contin tigarile alea nenorocite, pe langa nicotina?!?!....nicotina, o mai pufai din pufaitoare, dar parca nici n-ar fi...
am o stare de tot plansul...sunt trista, moale, lipsita de viata....
Tare nu-mi place de mine...

gabitzaData: Vineri, 02 Oct 2015, 8:56 AM | Mesaj # 313
Generalisim
Citat ioana ()
am o stare de tot plansul...sunt trista, moale, lipsita de viata....
Idem!  07plange ...

ioanaData: Vineri, 02 Oct 2015, 12:27 PM | Mesaj # 314
General-maior
of, gabitza, ce ne facem?...
am crezut ca pufaitul o sa m-ajute mai mult si-s dezamagita!
Bravo tie ca lupti fara sprijin!!!!!!! (apropos, starea mea sa te previna ca nici plasturii nu ti-ar fi fost mare sprijin......asa ca, daca reusesti, tine-i departe de tine!)

gabrielData: Vineri, 02 Oct 2015, 3:26 PM | Mesaj # 315
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Reputaţie: 3
pot sa-ti spun ca peste 10 luni e ca si cum n-ai fi fumat niciodata :)
very very easy ..

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz