Luni
18 Iun 2018
2:46 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 4 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
ioanaData: Marţi, 10 Mar 2015, 11:34 PM | Mesaj # 46
General-maior
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
Cristyna, ar trebui sa mi se faca sete, asa-i?
Mi se intampla uneori, dar, fac numai ceva urgent si dup-aia ma duc pana la dozator sa-mi iau un pahar, ...si inca ceva, ca-i urgent...si numai mailul asta il mai scriu....pana ma trezesc ca, apa n-am baut, dar de sete am uitat...
De-aia zic de halba la-ndemana!
Oare de unde cumpar o halba? Or fi la supermarketuri pe la raftul de vesela? 031bere01

gabrielData: Miercuri, 11 Mar 2015, 1:33 AM | Mesaj # 47
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Reputaţie: 3
cumpara morcovi si baga la greu .. te ajuta f mult morcovii.
in loc de guma  ai putea sa foloseste bombone mentolate.- eu aveam buzunarele pline in primele 2-3 saptamani.

ioanaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 7:49 AM | Mesaj # 48
General-maior
gabriel, bomboane am si eu prin preajma, ca m-am inarmat cu ele inca de sapt trecuta! Tind sa aleg dropsurile de fructe, din gramada, dar, daca zici, o sa trec pe mentolate...
morcovii?...doar ca sa rontai fara exces de calorii sau au vreun efect al lor?

magdutzaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 3:20 PM | Mesaj # 49
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
ioanaa...ce faci? cam tacuta azi. sper ca esti ocupata la munca doar si ca aio zi cat de cat acceptabila

gabrielData: Miercuri, 11 Mar 2015, 4:14 PM | Mesaj # 50
morcovii sunt cei mai tari. dureaza mult rontaitul si nu ingrasa.

ioanaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 8:38 PM | Mesaj # 51
General-maior
magdutza, da, ocupata la lucru...si putin mai stresata decat de obicei.
Iar dupa servici, fuguta la sala!
Se zice ca sportul ajuta la lasatul de tutun... Oare cum se face ca tigara aia de dupa un antrenament intens imi lipseste ataaaaaaaaat de tare????
Tare ma mir!
Se pare ca de data asta, toate-s altfel decat in celelalte incercari... Nu mai explodez de nervi nejustificati... Uite, au trecut aproape 3 zile si n-am omorat pe nimeni, inca... 010timid01
Insomnia se manifesta si ea tare ciudat: adorm relativ usor, dar ma trezesc aproape din ora-n ora...iar poftele...sunt si ele altfel, foarte puternice in momente in care nu ma asteptam sa le am, si suportabile in momente despre care credeam c-o sa ma innebuneasca...
Totul e pe dos... 016hipnose01

Adăugat (11 Mar 2015, 7:38 PM)
---------------------------------------------
gabriel, ok, o sa-ncerc!...merci de sfat!
Tu ce faci? Te-ai hotarat de ce sport te-apuci sau incerci cate o sedinta-doua din fiecare varianta, sa vezi care-ti place mai tare?

Mesajul a fost editat de către ioana - Miercuri, 11 Mar 2015, 8:30 PM

magdutzaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 10:12 PM | Mesaj # 52
fumatoare
Citat ioana ()
Se pare ca de data asta, toate-s altfel decat in celelalte incercari..
si inteleg eu ca de data asta e mai bine. poate si pentru ca stiai exact la ce sa te astepti, cu siguranta te ajuta si pregatirea pe care ai facut-o inainte sa te lasi de fumat. 
somnul se va regla si el, la mine este suficient mai putin somn decat inainte, ma trezesc ceva mai odihnita. dar eu mai fumam si noaptea, cand ma trezeam sa merg la baie...automat trageam si o tigara pe balcon. imi pica atat de greu, dar nu puteam sa renunt la obiceiul asta. 
cu tranzitul ...am descoperit compotul de prune. si salata de vinete. parca m-ar ajuta deocamdata.

peste cateva zile te vei simti mai bine. sigur  024pozitiv01

ioanaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 10:30 PM | Mesaj # 53
General-maior
Multumesc de-ncurajare, Magdutz!!!
Nu pot inca sa estimez binele, vad doar ca-s pe dos toate!
Totusi, n-am disperat inca! Merg inainte!......deci...mult-putin, e bine!!!
003kiss03 Merci ca esti prin preajma!

gabrielData: Miercuri, 11 Mar 2015, 11:11 PM | Mesaj # 54
in perioadele astea ocupa-ti timpul cu cat mai multe lucruri - treaba cat mai multa la servici, socializare cat mai multa cu cat mai multi amici si cat mai variat ...fa cat mai multe chestii intr-o zi incat sa pici terminata de oboseala seara si sa nu ajungi la insomii.
eu inca n-am ajuns la niciun sport ..poate in weekend

ioanaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 11:23 PM | Mesaj # 55
General-maior
Apoi, la 8  dimineata am inceput lucrul. Dupa lucru, am venit iute-iute acasa sa ma-mbrac si sa-mi fac bagajelul, si-am fugit la sala. M-am intors dupa 6, am facut o baie, mi-am facut o salata mare si, pe la 8, m-am asezat in fata televizorului cu valaul de salata-n brate.....Avand in vedere ca, de fel, is o lenesa, nu-i program suficient pe-o zi? 012speriat02 ..Acum beau un ceai...ma plimb un pic pe-aici pe forum...si gataaaa... 022somn04

magdutzaData: Miercuri, 11 Mar 2015, 11:53 PM | Mesaj # 56
fumatoare
Citat gabriel ()
socializare cat mai multa cu cat mai multi amici
in prima sptamana nu eram in stare nici sa raspund la telefon, nu mai zic sa leg doua cuvinte si asa ce ma everva toata lumea...   007furios01  

ioana...nu mai zi ca esti lenesa! atata timp cat mergi la sala...waw . eu n-as putea in veci sa fac un exercitiu macar. mi-e lene  01rade

gabrielData: Joi, 12 Mar 2015, 0:25 AM | Mesaj # 57
M O R C O V I ..carrots ..cand simti nevoia..cand vei simti ..folosesti asta

ioanaData: Joi, 12 Mar 2015, 0:30 AM | Mesaj # 58
General-maior
magdutza, dupa aproape 34 de ani in care nici la scoala n-am facut sport (singura exceptie a fost inotul, de-ala am facut cativa ani buni in copilarie), ca gaseam mereu motive sa ma cer scutita (undeva prin a 6-a sau a 7-a, mi-a cerut profu de sport scutire, ca nu voia sa strice frumusete de medie generala...), am ajuns la concluzia ca, desi-s antitalent si nu-mi place sportul, e absolut necesar...
Era acum un an si ceva si eram convinsa ca o sa fie mereu o corvoada,...dar, daca-i musai....
Scrasnind din dinti, ma urneam, o data pe saptamana...si restul saptamanii sufeream de o febra musculara cumplita, ca antrenoarea scotea untul din noi...
Febra musculara fac si-acum, pt ca antrenamentul e, parca, din ce in ce mai intens...dar ma duc cu drag, de doua ori pe saptamana...si plec de-acolo cu senzatia ca as putea muta muntii...
N-as renunta pt nimic...
...si lenesa chiar sunt...(nu e intotdeauna un defect)...Unii confunda lenea mea cu promptitudinea...pt ca, daca am ceva de facut, prefer sa fac cat mai repede, sa termin treaba, sa ramana timp de lenevit!!!...(nu ramane intotdeauna, din pacate!)

Adăugat (11 Mar 2015, 11:30 PM)
---------------------------------------------
gabriel, hmmmm, ce pofta mi-ai facut!... 015tongue03

Mesajul a fost editat de către ioana - Joi, 12 Mar 2015, 0:31 AM

ioanaData: Joi, 12 Mar 2015, 10:10 AM | Mesaj # 59
General-maior

O cafea?
Ataşamente: 2843592.jpg(6.5 Kb)

gabrielData: Joi, 12 Mar 2015, 11:04 AM | Mesaj # 60
cum esti?

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz