Miercuri
22 Aug 2018
4:45 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală N.O.P.E ! (not one puff ever!) - Pagina 8 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
N.O.P.E ! (not one puff ever!)
gabrielData: Luni, 16 Mar 2015, 11:47 PM | Mesaj # 106
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
maine sigur va fi mai bine. e doar problema de timp pana au sa-ti dispara toate starile astea negative

RalucaData: Marţi, 17 Mar 2015, 9:23 AM | Mesaj # 107
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat ioana ()
gata sa explodez

Probabil o sa vina si ziua in care o sa tipi isteric, dar nu se termina pamantul. Sau cand o sa simti ca nu mai poti, ca daca nu fumezi nu o sa faci fata unei X situatii. Sa nu uiti de setarea din minte, nu fumezi indiferent ce ar fi!

marryaData: Marţi, 17 Mar 2015, 11:22 AM | Mesaj # 108
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Bravo Ioana. A trecut prima saptamana, si nu ai murit!!!! Bravo! Ai rezistat foarte bine, si vad ca evoluezi bine. Vor veni multe momente urate cu nervi intinsi la maxim, si multe tentatii....insa ȘTII ca este doar obisnuinta cea care ne trage inapoi. frica de nou, este de multe ori cea mai mare problema. Te asigur ca dupa ce ai trecut de ea se vede si lumina de la capatul tunelului. 04kiss

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Marţi, 17 Mar 2015, 5:41 PM | Mesaj # 109
fumatoare
Reputaţie: 2
Citat ioana ()
Oare cum sa fac sa nu continui maine la fel???
cum e ioana? mai bine? ce-ai facut azi? 

037div02 sper sa-ti fie bine!

ioanaData: Marţi, 17 Mar 2015, 6:46 PM | Mesaj # 110
General-maior
Raluca, ieri, chiar daca n-am tipat, m-am purtat isteric...si-am spus si facut lucruri, pe care in mod normal, nu le-as fi spus/facut...mai aveam putin si-mi dadeam demisia (am si facut-o din sefie)...
marrya, multumesc tare mult!
Sper sa vad candva si eu luminita asta...deocamdata nu vad decat ca mi-e tare greu sa zic "niciodata"...si ma surprind planuindu-mi, undeva, intr-un viitor, cand o sa treaca depententa, ...o tigara!!! Stiu bine ca asta nu se poate...si ma supar pe mine cand realizez ce-mi trece prin cap...dar nu ma pot controla,...si asta ma sperie!
magdutza, azi am avut imeeeeens de mult de lucru. Sunt atatea de facut si atat de diferite, si toate trebuie "ieri"...incat, zau, imi vine sa-mi iau campii...(cumulez fisa postului a 3 oameni, cel putin, din 2 compartimente diferite...care oameni au plecat de prea multa munca).... Cu toate astea, isterica n-am mai fost, deci e mai bine...pana maine...

magdutzaData: Marţi, 17 Mar 2015, 7:00 PM | Mesaj # 111
fumatoare
noi, pe-aici ne-am propus sa ne apucam de fumat cand implinim 70 de ani 10rolleye  ...mai e mult, dar macar avem o speranta  01rade

macar te poti concentra la servici? eu ma prostisem rau de tot...am facut greseli de neiertat...simteam ca nu ma pot concentra...dar nu m-am lasat  03bucuros

ioanaData: Marţi, 17 Mar 2015, 7:12 PM | Mesaj # 112
General-maior
Surprinzator, da, ma concentrez destul de bine...cand mai nimeresc sa trebuiasca sa vorbesc cu cineva in timp ce ala trage cu sete dintr-o tigara, e mai greu.... 007furios01

Adăugat (17 Mar 2015, 6:10 PM)
---------------------------------------------
...nu merge la 70!!... credeti voi ca ajunge pensia de medicamente, incalzire....si tigari????...

Adăugat (17 Mar 2015, 6:12 PM)
...staaaaai!!, in primul rand, traim atata?... 010timid01

magdutzaData: Marţi, 17 Mar 2015, 7:19 PM | Mesaj # 113
fumatoare
eu mi-am propus mai mult, da' cine stie cu stresul asta care ne omoara!!   13wink

gabrielData: Miercuri, 18 Mar 2015, 3:32 PM | Mesaj # 114
astazi cum esti ? 10rolleye isterica sau calma?

ioanaData: Miercuri, 18 Mar 2015, 10:26 PM | Mesaj # 115
General-maior
Azi sunt calma, Gabriel! Mercic mult de intrebare!...uite-acuma plec la sala...la intoarcere o sa fiu calma pana la a fi catatonica.... 002smile02

Adăugat (18 Mar 2015, 9:26 PM)
.....m-am intors acasa...obosita, rupta, dar caaaaalma si zambareata! 
Dupa un dus fierbinte a urmat un castron imens de salata...un ceai...si televizorul, care zice ceva, dar e prea greu sa-l urmaresc... 022obosit01

gabrielData: Joi, 19 Mar 2015, 11:20 AM | Mesaj # 116
oboseala mare dupa sala aia :)
ai facut 10 zile ..suma rotunda. Inca 4 zile si faci 2 saptamani si se cam duce sevrajul. Oficial se spune ca sevrajul ar dura maxim 3 saptamani.
Dupa simptomele tale mie mi se pare ca ai cam scapat de maximul de sevraj.
Acum va urma o luuuuuuuuuuuuuuuuuunga perioada de sevraj indirect timp in care vei avea momente in care iti vei aduce aminte de vechile obiceiuri.

ioanaData: Joi, 19 Mar 2015, 7:28 PM | Mesaj # 117
General-maior
gabriel, de aia luuuuuuuuuunga mi-e cel mai frica!!! Aia in care nici o pofta de tigara nu-i deloc acuta...dar, ce fain era cand fumam...si ce fain ar fi, din cand in cand, sa pot fuma cate-o tigara...mai trece vremea,... mai rememorez senzatia unor "vremuri mai bune"...etc, etc...
No, daca sevrajul direct trece in 3 sapt, asta senzatie de "dor"...nu de sevraj....cand trece? Poti sa-mi spui????
...dupa cum "te vad" eu pe tine, nu trece in 4 luni....si asta ma sperie! Si, daca "dorul" asta, pe tine, o sa te doboare peste doua luni, ce sansa are biata, amarata de mine? Ha?!...poti sa-mi spui????
...hai, fa bine de te vindeca tu de ...."dorul de vremurile bune cand fumai si viata parea numai cu o nuanta mai spre roz decat acum"....ca sa pot spera ca, peste 4 luni de la vindecarea ta, o sa am sansa sa ma vindec si eu......fa bine!!...vrei?!...te rog!... 013fluturagene01

RalucaData: Joi, 19 Mar 2015, 9:24 PM | Mesaj # 118
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat ioana ()
dupa cum "te vad" eu pe tine, nu trece in 4 luni...

Bine ca nu m-ai vazut pe mine! 02zambet

Adăugat (19 Mar 2015, 8:24 PM)
Auzi, Ioana, cand citesc cat de frumos de lasi tu de fumat- fara nervi, fara crize, ci cu umor, chiar cu bucurie- ma gandesc ca nu esti reala, ci un inger trimis sa ne motiveze sa renuntam la acest viciu! 003kiss03

ioanaData: Joi, 19 Mar 2015, 11:13 PM | Mesaj # 119
General-maior
Raluca, saruuuuuuuuuuuuuutmaaaaaaana!!!...
i-auzi, i-auzi!!!...uite-asa, cand mi-e mai greu, primesc cate-o lauda...asaaaaa de mare si nemeritata, de, n-am ce face!!!... barem de rusinea de-a cadea de la asa o inaltime la care am fost ridicata, si tot nu ma las!!!!
Zau asa! ... de la inaltimea imensilor tai 3 ani, dai cu-asa o lauda catre mine?????....pai eu ma uit la voi, toti, de pe-aici, ca ucenicul hal mai umil si nepriceput, catre maestrii cel mai titrati...
Sarutmana inc-o data!...nu-mi pot sterge grimasa de mandrie de pe moaca....da', dau o bere!...doua!....trei?:031bere01: 031bere02 031bere02

marryaData: Vineri, 20 Mar 2015, 0:16 AM | Mesaj # 120
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Ioana crede-ma ca trece si "dorul"....depinde de la caz la caz....la mine a trecut dupa 4 luni....de fapt la 4 luni s-a produs declicul insa cam dupa 1 an pot zice ca am uitat de "dor". Trecusem deja prin multe incercari fara tigara...concediu, sarbatori, zile de nastere, nunti, botezuri, certuri, stres la munca intens.... depasisem cam orice fara tigara intr-un an si abia atunci realizasem ca nu traiesc pentru tigara si ca viata mea chiar nu depinde de tigara.
Asa ca, crede-ma ca ziua in care "dorul" apune e pe vine. Ai incredere in tine si rabdare. Te descurci minunat. 04kiss

Vreau, pot, voi reusi!!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » N.O.P.E ! (not one puff ever!) (Casuta fara gratii la feresti...)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz