Luni
18 Iun 2018
2:40 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
gabitzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 11:20 AM | Mesaj # 1
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
...cam asa se numea primul topic deschis de mine pe un forum stop-fumat, ehei, demult, in 2011 10rolleye ...si, ce coincidenta, tot pe data de 3 am inceput si atunci marea lupta! m-a tinut indarjirea vreo 8 luni  02zambet ...acum, sper sa fie lupta finala, sa ma vindec si sa nu mai revin la aceasta boala niciodata...dar, cum nu e bine sa spui "niciodata", sa vedem ce va fi...
Dumnezeu sa-mi ajute!  037div02

ioanaData: Vineri, 03 Iul 2015, 12:54 PM | Mesaj # 2
General-maior
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 1
...aha!...deci inchizi un cerc! Titlul primului topic, este titlul ultimului topic pe tema asta! Bun asa! ...

Felicitari pentru decizie! Stiu ca n-a fost usor, asa ca, daca ai avut puterea sa iei decizia, fii incapatanata si tine cu dintii de ea....

(eu sunt , inca prea slaba...)

RalucaData: Vineri, 03 Iul 2015, 1:04 PM | Mesaj # 3
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Gabizto, m-a bucurat mult aceasta veste! Dumnezeu sa-ti dea puterea sa reusesti!
Sunt super mega ultra bucuroasa! 03bucuros 03bucuros 03bucuros

gabrielData: Vineri, 03 Iul 2015, 2:33 PM | Mesaj # 4
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Sa fie intr-un ceas bun!

gabitzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 7:33 PM | Mesaj # 5
Generalisim
Multumesc frumos!
16fluiera ...ma gandeam asa, sa va intreb: 010timid03  aveti cumva o tigara?   16fluiera   16fluiera ...si sa aveti, precis nu-mi dati... 007suparat04 007zsuparat
ora 20... 007nervos03  ...sunt cam nervoasa...as strange pe cineva de gat 008iesochii ...se ofera cineva voluntar?  009plange01 ...

gabitzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 9:11 PM | Mesaj # 6
Generalisim
...mda, cam nasol...uitasem cat de greu e in prima zi, cand te gandesti tot timpul sa aprinzi o tigara si-ti dai seama ca, de fapt, tu nu trebuie sa mai fumezi...cred ca ar fi mai bine sa ma culc, sa nu ma mai gandesc la nimic...   009trist02

RalucaData: Vineri, 03 Iul 2015, 10:11 PM | Mesaj # 7
Citat gabitza ()
uitasem cat de greu e in prima zi

si prima dimineata ....

magdutzaData: Vineri, 03 Iul 2015, 10:43 PM | Mesaj # 8
fumatoare
Citat gabitza ()
se ofera cineva voluntar?
  eu   001rade02   

ma bucur foarte foarte mult ca ai reusit sa le lasi, gabitz! bravo  026bravo02

gabitzaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 8:02 AM | Mesaj # 9
Generalisim
...am luat hotararea...nu stiu inca daca am reusit sa ma las... 02zambet
Prima dimineata fara tigari e azi...nasol! parca aveam ceva de facut imediat ce coboram din pat... 07plange ...incepe o noua zi! Doamne-ajuta-ma!

gabitzaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 9:04 AM | Mesaj # 10
Generalisim
...un pic de aer proaspat, ca simt ca ma sufoc...

gabrielData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 4:06 PM | Mesaj # 11
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
da-le naiba de tigari ..ca si daca iei una ..dupa primele 2 fumuri te gandesti ce rau ai facut ca te-ai reapucat ..pentru ca intr-un fel nu te ajuta cu ceva anume. e doar un tic prostesc

Adăugat (04 Iul 2015, 4:06 PM)
---------------------------------------------
eu in perioada asta de 8 luni am vizualizat in minte cum ar fi daca as lua un pachet, as scoate o tigara si as aprinde-o. as trage 2-3 fumuri si dup-aia ce? am realizat ceva ..nu .. tot ca inainte sunt ..doar cu un tic idiot in plus si cu posibilitati de a ma imbolnavi. vizualizarea asta m-a facut sa ma calmez si sa nu ma reapuc de fumat in niciuna din ocaziile aparute.

RalucaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 4:27 PM | Mesaj # 12
Citat gabriel ()
am vizualizat in minte cum ar fi

Si eu am avut fantezii din astea! 02zambet

Adăugat (04 Iul 2015, 4:27 PM)
---------------------------------------------
Gabitzo, tu ai facut cel mai imporant pas! Nu o să te lase Dumnezeu, o sa-ti dea putere sa rezisti! TREBUIE!

gabitzaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 9:35 PM | Mesaj # 13
Generalisim
Citat gabriel ()
ca si daca iei una ..dupa primele 2 fumuri te gandesti ce rau ai facut ca te-ai reapucat

...problema e ca si sa vreau, nu am! adica, in casa nu e nicio tigara... 07plange si, sincer, acum cam vreau!!!!!!!!!!!  07plange

Citat Raluca ()
Gabitzo, tu ai facut cel mai imporant pas!

Da, l-am facut...ma rog sa-mi dea Dumnezeu putere si vointa...macar de-as trece de primele trei zile... 07plange
Azi m-am gandit numai la ele...parca m-am prostit, nu ma pot concentra la nimic altceva...sunt apatica si foarte sensibila, ca-mi vine sa plang non-stop...nu vreau eu sa fiu asa, nu jelesc dupa tigari, dar asta imi este reactia acum... 07plange

RalucaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 9:57 PM | Mesaj # 14
Citat gabitza ()
nu ma pot concentra la nimic altceva...sunt apatica si foarte sensibila, ca-mi vine sa plang non-stop..

Gabitzo, aceste stari trec; probabil iti aduci aminte din trecut. E dreptul tau sa plangi, sa te urci pe pereti si sa te enervezi din orice. Peste o luna, cel mult, o sa razi de starile astea! Sa nu cazi in capcana gandului ca ramai in iadul asta pe vecie! O sa te simti din ce in ce mai bine! Dar, deocamdata, trebuie sa tragi! Ma rog pentru tine si sunt cu gandul la tine! Astept sa ne spui ca ti-a fost un pic mai bine..

gabitzaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 10:09 PM | Mesaj # 15
Generalisim
...stiu aceste stari, nu aveam cum sa le uit, dar acum nu mi-e bine deloc...parca au fost dati cand nu mi-a fost asa de greu, sau poate ca mi se pare...........n-am coerenta, nici nu ma pot concentra la ce scriu, scuza-ma!..........sper ca maine sa fiu mai bine...
Te pup si iti multumesc, tie si lui Gabriel, ca sunteti alaturi de mine!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz