Vineri
19 Oct 2018
8:32 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Pagina 12 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
gabrielData: Sâmbătă, 12 Dec 2015, 1:07 AM | Mesaj # 166
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
FELICITARI pt 1 luna! Super tare! Vezi ce repede trece timpul? 10rolleye

gabitzaData: Duminică, 13 Dec 2015, 11:08 AM | Mesaj # 167
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Multumesc!

RalucaData: Duminică, 13 Dec 2015, 5:21 PM | Mesaj # 168
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Ma bucur mult pentru tine, Gabitzo! Esti de admirat pentru lupta ta si pentru vointa ta fara egal! 03bucuros 03bucuros 03bucuros

alidaData: Miercuri, 16 Dec 2015, 1:43 PM | Mesaj # 169
AVANSATI (nefumatoare de peste 3 luni)
Reputaţie: 0
Felicitari Gabitzule, te voi urma de la 1.01.2016, daca ma ajuta Bunul Dumnezeu!!!

gabitzaData: Joi, 17 Dec 2015, 11:06 AM | Mesaj # 170
Generalisim
O sa te ajute! sa fii hotarata si vei vedea ca rezultatele iti vor da o mare satisfactie!  04kiss

alidaData: Joi, 17 Dec 2015, 7:06 PM | Mesaj # 171
acum parca imi place in aceeasi masura in care imi doresc sa scap de patima ... si asta nu e bine avand in vedere ca mai sunt 15 zile :(

Mesajul a fost editat de către alisis - Joi, 17 Dec 2015, 7:09 PM

gabitzaData: Vineri, 18 Dec 2015, 10:41 AM | Mesaj # 172
Generalisim
...nu te mai gandi...te stresezi mai mult!

alidaData: Vineri, 18 Dec 2015, 1:02 PM | Mesaj # 173
pai trebuie sa ma gandesc ... ca sa-mi fac pregatirea mentala si sufleteasca 006fumat

RalucaData: Duminică, 20 Dec 2015, 5:19 PM | Mesaj # 174
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Gabitzo, cum mai esti?

gabitzaData: Duminică, 20 Dec 2015, 8:17 PM | Mesaj # 175
Generalisim
...sunt bine...dar, s-ar putea si mai bine...  002smile02 ...

popescuangelinaData: Marţi, 22 Dec 2015, 0:22 AM | Mesaj # 176
Soldat
Buna tuturor!! Sunt noua pe acest forum, nu prea stiu cum functioneaza mesajele…totusi incerc. Am tot cautat pe internet un grup care trece prin aceeasi situatie ca si a mea (aceea de a renunta la tigari), si am dat peste acest forum…am citit incercarile Gabitzei de a renunta la fumat, dar cel mai mult m au impresionat persoanele care au incurajat o, care au fost langa ea, cred ca toti avem nevoie de asa ceva daca vrem sa ducem la bun sfarsit ceea ce am inceput.
 Sunt Angie, fumez de 15 ani, si de 6 zile am hotarat sa incep lupta impotriva tigarile.

gabitzaData: Marţi, 22 Dec 2015, 0:40 AM | Mesaj # 177
Generalisim
Bine ai venit, Angie!  023welcome02
Cu mesajele te inveti incet-incet...te mai ajutam si noi! ...intr-adevar suntem un grup care ne-am sprijinit foarte mult atunci cand unul dintre noi s-a hotarat sa inceapa lupta cu tigarile...ne-am mai lenevit noi in ultimul timp, ca n-am mai avut noi veniti, iar povestile noastre le stim...daca ai timp, intra pe mai multe topicuri si citeste povestile fiecaruia, poticnelile, vaitele, reusitele sau caderile... 10rolleye
Ma bucur ca te-ai hotarat sa te lasi! sa ne povestesti mai multe despre aceasta incercare: daca e prima, daca ti-e greu, etc...noi vom incerca sa te sustinem asa cum vom putea, dar lupta cea mare este a ta! Iti doresc din tot sufletul sa reusesti!
Stam aproape!  004hug02

popescuangelinaData: Marţi, 22 Dec 2015, 0:55 AM | Mesaj # 178
Soldat
Multmesc pt primire 001happy03 Hmm…nu sunt la prima incercare, din pacate. Am mai incercat sa ma las in anul 2013, am reusit, 3 luni.
Am rezistat 3 luni, a venit perioada concediului, si mi am spus ''cat sunt in concediu imi cumpar un pachet de tigari, il fumez, si nu mai pun gura pe ele''. Asta a fost intentia, dar , venind acasa din concediu, mi se dadea la un fum.
Ce sa fac acum? Mi am promis si mie si partenerului meu de viata (el fiind nefumator)ca nu mai pun gura pe ele…. am dat fuga la un market, mi am luat un pachet de tigari, si am inceput sa fumez... pe ascuns, nu de mine, de el  01rade . Imi vine sa rad cand imi amintesc cum dadeam cu parfum pe balcon…si pe mine…si in toata casa. La un moment dat am inceput sa nu ma mai ascund, asta era…mi am zis ca o voi lua de la capat.
Si am luat o. Acum…Sper sa ma tina, macar vreun an, sa mi mai curat plamanii…glumesc, sper sa nu mai fiu singura fumaoare din gasca, sper sa fiu si eu un om normal (nu stiu cat de normal poti fi intr o lume anormala)

Mesajul a fost editat de către popescuangelina - Marţi, 22 Dec 2015, 6:17 PM

gabitzaData: Marţi, 22 Dec 2015, 1:08 AM | Mesaj # 179
Generalisim
Citat popescuangelina ()
''cat sunt in concediu imi cumpar un pachet de tigari, il fumez, si nu mai pun gura pe ele''.
02zambet greseala noastra a tuturor! odata "lasati, cica" incepem sa ne jucam de-a fumatul-nefumatul...vai de capul nostru!  06suparat caci o singura tigara ne intoarce la statutul de dinainte, iar "urmatoarea lasare" din multele care urmeaza 02zambet e din ce in ce mai grea...(cel putin asa a fost la mine)
Nu te descuraja nicio clipa! ai motive serioase sa renunti, deci, du-ti lupta pana la capat, oricat de grea sau de usoara ar fi! 
Pe cat imi permite timpul (cu sarbatorile astea e mai multa treaba...) voi fi langa tine! si, fara suparare, n-o sa fiu deloc blanda!  002smile02 014wink03
Iti doresc o noapte linistita! maine dimineata nu fumezi, da?

popescuangelinaData: Marţi, 22 Dec 2015, 1:19 AM | Mesaj # 180
Soldat
Chiar te rog sa nu fi blanda. Problema la mine cu tigarile, nu e dimineata, e seara, noaptea, inainte sa ma pun in pat. 
Poate ca nu am fost sincera de la inceput, in aceste 6 zile, joi sau vineri, am fumat o tigara, pe ascuns ( eu sunt tot cu ascunsul) 01rade .
Mai am una, ma tot gandesc cand s o fumez sa nu ma mai tenteze, pe de alta parte ma gandesc sa o las acolo sa mi arat ca am vointa. Nici eu nu mai stiu ce vreau…
Noapte linistita si tie !! La tine a trecut ce a fost mai greu, la mine acum incepe…Noapte ''senina'' tutuor, fara ceata!!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz