Marţi
23 Oct 2018
4:31 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Pagina 13 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
gabitzaData: Marţi, 22 Dec 2015, 1:24 AM | Mesaj # 181
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
Las-o incolo de tigara si fugi urgent in pat!  06suparat cu ce te va ajuta aia, una?...sau fumeaz-o, sa te scapi de o grija, daca ti-e mila s-o arunci!  02zambet
Maine nu mai fumezi!...NICIUNA!!!
04kiss

gabitzaData: Miercuri, 23 Dec 2015, 10:59 AM | Mesaj # 182
Generalisim
Angie, cum esti? merge treaba?

popescuangelinaData: Joi, 24 Dec 2015, 1:31 PM | Mesaj # 183
Soldat
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 0
Buna!! Cat ma bucur ca am treaba zilele astea, doar asa imi mai iau gandul de la fumat. Au trecut usor astea doua zile de cand n am mai scris, cand imi vine pofta sa pufai, mananc seminte, covrigei, guma chiar si castane. Am descoperit acum si cartea lui Allen Carr, in format audio, mai ascult din cand in cand, chiar ajuta.
In rest, ce sa va mai zic…Sarbatori fericite tuturor!! 023hellobye02

Adăugat (24 Dec 2015, 12:31 PM)
---------------------------------------------

magdutzaData: Sâmbătă, 26 Dec 2015, 9:46 PM | Mesaj # 184
fumatoare
bine-ai venit, angie  023welcome01
cum iti este? daca reusesti sa treci de sarbatori fara tigari, restul va fi mult mai usor  13wink

popescuangelinaData: Duminică, 27 Dec 2015, 4:00 PM | Mesaj # 185
Soldat
Buna tuturor!! Am fost cuminte…nu m am atins de tigari, dar tentatia inca exista. Sunt momente cand imi vine sa trag o fuga pana peste drum sa mi iau un pachet, dar rezist eroic. Vreau sa va zic ca in aceste zile in care nu am fumat am pus deja 3 kg, ar fi un cosmar sa renunt la tigari si dupa aceea sa lupt impotriva kilogramelor:11socat: . La voi cum a fost, ati trecut si voi prin asa ceva?

gabitzaData: Duminică, 27 Dec 2015, 5:52 PM | Mesaj # 186
Generalisim
Tentatia sigur ca exista si nu va disparea cu una cu doua...incearca sa bei mai multa apa, ori de cate ori iti vine sa fumezi si las-o mai usor cu mancatul  02zambet ...eu obisnuiam sa spun ca e greu sa te lupti cu doua restrictii odata si ca e bine sa rezolvi intai cu fumatul...acum, depinde de fiecare...eu nu am pus pe mine, dar nici nu am mancat exagerat...si am baut multa apa!!! 
Te felicit ca ai rezistat! sa o faci si in continuare! vei vedea cat de bine te vei simti si asta iti va da puteri sa lupti mai incolo si contra catorva kilograme... 04kiss

whataboutxdData: Luni, 28 Dec 2015, 11:03 PM | Mesaj # 187
Soldat
Na'seara ma numesc Liviu,si am renuntat la fumat(Sau mai bine zis incerc) am incetat sa fumez de pe data de 09.11.2015 si pana acum imi e bine,dar am stari in care pot spune ca imi vine sa fumez lavabilu de pe pereti.Mai ales ca umblu in un card de 10 15 persoane care cu exceptia unu singur om toti fumeaza,si tutun si iarba(marijuana) incerc sa ma tin tare 02zambet proba de foc pot spune ca a trecut,cand am tinut in buzunar un pachet de tigari desigilat,si scoteam cate o tigare de dadeam la amici(era pachetu unuia dintre ei,erau beti morti,nu aveau buzunare etc) Si am rezistat cu tarie fara sa fumez 03bucuros Ce vroiam sa va intreb,dupa ce ati lasat fumatu deoparte(primele luni ) Aveati chef de cearta mai des?Ca mie asa cam mi se pare ca e la mine.Daca mi se spune ceva ce nu imi convine,sau am argumente in contra'dictoriu cu cineva, devin putin cam morocanos(putin zis 16fluiera )

magdutzaData: Marţi, 29 Dec 2015, 11:47 AM | Mesaj # 188
fumatoare
buna, liviu, bine-ai venit! eu am fost extrem de iritata in primele luni cand m-am lasat. foarte incinsiva chiar, dar consider asta un plus  02zambet pentru mine ca eram prea blanda inainte, chiar daca mi se spuneau rautati, nu aveam curaj sa ripostez, toleram tot. 
cu timpul nu vei mai fi "morocanos"   02zambet , chiar vei trece la extrema cealalta, cand vei realiza ce lucru mare ai reusit sa faci, ca ai scapat de fumat.
felicitari pentru proba de foc trecuta si fii pe faza in continuare,poate o sa ti se para ciudat, dar, dupa cum vad eu lucrurile, nu primele probe sunt cele mai periculoase, chiar daca sunt cele mai grele. 
si...te sfatuiesc, mai ales daca e prima oara cand te lasi de fumat, sa nu recidivezi, ulterior totul va fi mai greu. multa bafta si mai treci sa ne spui cum iti merge.

RalucaData: Joi, 31 Dec 2015, 1:01 AM | Mesaj # 189
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Citat whataboutxd ()
Aveati chef de cearta mai des?

Inca am! 02zambet Dar Magdutza are dreptate, parca daca nu ne mai ascundem dupa fumul de tigara, avem curaj sa spunem lucrurilor pe nume. Ceea ce nu e foarte indicat, intre timp mi-am dat seama ca adevarul si socializarea nu prea fac casa buna. Cert e ca lasatul asta ne face curat in viata pe mai multe paliere! Oricum, sa nu renunti, eu nici dupa aproape 4 ani nu am uitat de ele, dar mai exista si alte exemple mai bune pe grup. 02zambet Bafta!

alidaData: Duminică, 03 Ian 2016, 8:34 PM | Mesaj # 190
AVANSATI (nefumatoare de peste 3 luni)
Angelina si Liviu cum sunteti? Ati trecut cu bine peste noaptea de Anul Nou? Eu acum am inceput lasatu' si nu este chiar usor ... se pare ca in viata pe masura ce trec anii scade vointa si cresc kilogramele 07plange . A-propos de nervi eu am din belsug ... dar am noroc ca acasa toti din familie ma ignora si nu-si pun mintea cu mine 01rade

popescuangelinaData: Miercuri, 06 Ian 2016, 3:01 AM | Mesaj # 191
Soldat
La multi ani!! Buna Alida!! Pot spune cu mana pe inima ca nici macar n am stat in preajma vreunui fumator, dar sa mai si trag dintr o tigara…Stii ce am observat? Cu cat spui la mai multa lume ca te ai lasat de fumat, si acele persoane sunt chiar sincere cand te felicita, si mai ales daca respecti acele persoane, cu atat mai mult te ambitionezi ca nu cumva sa mai fi vazut vreodata tragand dintr o tigara…cel putin asa e in cazul meu. Asta cu kilogramele e chiar adevarata, cel putin in cazul meu, nu stiu ce sa fac…vad ca iau proportii si totusi nu fac nimic. 
Alida multa bafta, inceputul e cel mai greu…dupa aceea incepe incet incet sa ''rasara soarele''

gabitzaData: Miercuri, 06 Ian 2016, 5:06 PM | Mesaj # 192
Generalisim
Angie, ma bucur ca ti-ai mentinut hotararea! mai asteapta putin, pana te obisnuiesti mai bine cu nefumatul si apoi te ocupi si de slabit! e greu cu doua restrictii odata!...zic eu...

gabitzaData: Luni, 11 Ian 2016, 4:59 PM | Mesaj # 193
Generalisim
03bucuros

RalucaData: Luni, 11 Ian 2016, 11:53 PM | Mesaj # 194
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Bravo, Gabito! Esti minunata! 03bucuros

magdutzaData: Miercuri, 13 Ian 2016, 7:10 PM | Mesaj # 195
fumatoare
felicitari pentru cele doua luni, gabitz!  026bravo02
(si doua zile  :12rusinat:)

te pup si-ti doresc sa-ti mearga bine! 04kiss

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz