Duminică
16 Dec 2018
6:13 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Pagina 2 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
gabrielData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 11:22 PM | Mesaj # 16
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
e foarte bine ca n-ai in casa. eu am aruncat tot.in acele perioade. si pana acum ..o singura dat am atins din greseala un pachet de tigari.
la mine merge mai bine chestia asta cu evitare totala cat pot de mult. nu vreau sa-mi stresez limitele ..sa vad cat de rezistent sunt eu - cu pachete pastrate, joaca cu tigari .etc ..multi s-au reapucat din asta.

magdutzaData: Sâmbătă, 04 Iul 2015, 11:48 PM | Mesaj # 17
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
eu m-am lasat de fiecare data cu tigarile langa mine (de nevoie adica, sotul e fumator). si chiar ca e mai greu. si de fiecare data m-am reapucat cu tigarile lui  10rolleye

vreau tare mult sa te incurajez gabitz, vreau sa-ti reamintesc ca nu tine o vesnicie toata starea neplacuta, sigur o sa fie bine si o sa mearga totul relaxat, ai sa uiti de tigari.trebuie sa termini o data cu stresul asta... fumator/ nefumator...chiar se poate trai linistit, fara sa tanjesti dupa tigari! 
sa-ti dea d-zeu o zi usoara maine!  037div02

cum ramane cu concediul in grecia?

gabitzaData: Duminică, 05 Iul 2015, 7:32 AM | Mesaj # 18
Generalisim
Citat gabriel ()
cu pachete pastrate, joaca cu tigari .etc ..multi s-au reapucat din asta.

...si eu am avut tigari ramase in casa la prima lasare, dar nici nu m-am gandit la ele; am fost foarte hotarata atunci si mi-a iesit...acum sigur n-as putea sa le stiu aproape! si sotul meu fumeaza, dar profit ca nu este acasa acum si, poate am o sansa in plus...

Citat magdutza ()
trebuie sa termini o data cu stresul asta... fumator/ nefumator

...pentru mine chiar a devenit un stres care trebuie sa inceteze! fumez tot timpul cu un sentiment de vinovatie, caci stiu ca nu fac bine...ma straduiesc sa trec de aceste zile oribile...dar, cum spuneam, imi este foarte greu, cred ca "vechimea bolii" isi spune cuvantul cu tarie, te lasi mai greu si cu efort cand esti cal batran, fumator de 30 de ani....multi ar putea spune ca nu conteaza de cat timp fumezi, dar eu nu sunt de aceeasi parere, de aceea ii incurajez pe cei cu ani mai putini la activ (ca fumatori) sa stopeze cat mai repede acest "bun" obicei...

...cu Grecia a ramas cum era: avem rezervarile facute, sa vedem ce-o mai fi pana atunci...

magdutzaData: Duminică, 05 Iul 2015, 10:44 AM | Mesaj # 19
fumatoare
Citat gabitza ()
...dar, cum spuneam, imi este foarte greu
o sa fie si bine gabitz, trebuie doar sa mai treaca ceva timp. nu te gandi prea mult la ce ti se intampla, incapataneaza-te doar sa nu fumezi. AZI. asta-i planul, trebuie doar sa gasesti lucruri placute de facut, care sa-ti faca ziua mai usoara. maine iti fixez aceeasi tinta.

te pup si-ti doresc o duminica frumoasa! daca poti ajunge la o biserica, cu siguranta te-ai incarca cu energie pozitiva.

gabitzaData: Luni, 06 Iul 2015, 7:44 AM | Mesaj # 20
Generalisim
...astept cu rabdare sa-mi fie bine...va veni si ziua aia...

gabrielData: Luni, 06 Iul 2015, 10:00 AM | Mesaj # 21
hehe ..facusi 4 zile .ce rpd trece timpul. cum te simti?

magdutzaData: Luni, 06 Iul 2015, 8:19 PM | Mesaj # 22
fumatoare
gabitz ...  011question01   ce faci? cum ti-ai petrecut ziua?

gabitzaData: Luni, 06 Iul 2015, 9:07 PM | Mesaj # 23
Generalisim
...ma simt...nici eu nu stiu cum...ca batuta in cap.... 016stele01 ................ 014wink01 .... 025negativ07 ce porcarie! asa imi trebuie!  017capsec01 puteam sa fiu lasata de mult si nu mai treceam acum prin chinul asta...dar unde nu-i cap... 10rolleye

magdutzaData: Luni, 06 Iul 2015, 9:16 PM | Mesaj # 24
fumatoare
  of, gabitzule, o sa treaca, hai c-o sa vina si zile bune! 
04kiss    04kiss   04kiss   04kiss   04kiss   04kiss   04kiss   04kiss   04kiss   04kiss

gabitzaData: Luni, 06 Iul 2015, 9:36 PM | Mesaj # 25
Generalisim
Chiar???  07plange 07plange 07plange .........o sa te cred pe cuvant!

ioanaData: Marţi, 07 Iul 2015, 11:40 AM | Mesaj # 26
General-maior
Reputaţie: 1
cum esti azi, gabitza?...ai trecut pe la condicutza, ai semnat, dar pe-aici nu zici nimic?

gabitzaData: Miercuri, 08 Iul 2015, 8:44 AM | Mesaj # 27
Generalisim
...deocamdata nu am ce sa zic...ma tarasc si rabd ca un caine...cum am mai spus, e foarte-foarte greu si nu ma simt bine deloc...cred ca o sa trec pe plasturi, ca nu stiu cat o sa mai rezist...

gabrielData: Miercuri, 08 Iul 2015, 11:33 AM | Mesaj # 28
incearca sa mai rezisti putin. bea apa multa - ca tot e vara ..mananca morcovi ..sau orice altceva pentru a-ti ocupa ticul cu ceva ..
daca pui plasturi inseamna ca reintroduci iar nicotina in organism si va fi mult mai lunga recuperarea.
Stii cum e cu perioada aia de 2 saptamani - ai deja 5 zile ..inca 12 si ai scapat.

ioanaData: Miercuri, 08 Iul 2015, 12:55 PM | Mesaj # 29
General-maior
....n-am venit sa-ntreb nimic, gabitz!...numa' sa anunt ca sunt si eu prin preajma cu un umar virtual! ...Atat!

marryaData: Joi, 09 Iul 2015, 8:05 AM | Mesaj # 30
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Gabitzule 004hug04 004hug02 ....vai deci nu pot sa cred. te-ai decis in sfarsit.....
ce ma bucur draga mea.stiu ca poti. ce bucurie mi-ai facut de imi vine sa te tzuc toata toata. trebuie sa rezisti draga mea. toata nebunia asta trece in cateva zile. e musai.

Vreau, pot, voi reusi!!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz