Luni
18 Iun 2018
2:57 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Pagina 4 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
RalucaData: Marţi, 14 Iul 2015, 10:36 AM | Mesaj # 46
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
Citat gabitza ()
atat a fost de asta-data..
:(((

marryaData: Marţi, 14 Iul 2015, 8:02 PM | Mesaj # 47
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Off mai gabitz.... 07plange

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Marţi, 14 Iul 2015, 8:48 PM | Mesaj # 48
Generalisim
Reputaţie: 2
Citat gabriel ()
ce te-a facut sa te reapuci?

...o multime de lucruri si stari...nu sunt in cea mai buna forma cam de mult timp, ar fi trebuit sa stiu ca nu e momentul pentru inca o lupta...in fine... 12rusinat

marryaData: Marţi, 14 Iul 2015, 10:11 PM | Mesaj # 49
004hug 003kiss03 nu fi supi. lasa ca vin si zile mai bune. daca te ajuta sa te descarci sa sti ca te ascultam.

Vreau, pot, voi reusi!!

BonsaiData: Miercuri, 15 Iul 2015, 1:17 AM | Mesaj # 50
VETERANĂ (nefumătoare de peste 1 an)
Reputaţie: 0
Te inteleg. Si eu numai la tigari m-am tot gandit de 2 luni. Nu am fumat pentru ca tatei nu-i placea sa ma vada fumand. MEREU MA CERTA...

SweetalityData: Miercuri, 15 Iul 2015, 11:54 AM | Mesaj # 51
VETERANĂ( nefumătoare de peste 6 luni)
gabitza, chiar daca ai momente / intervaluri de timp in care fumezi si nu, daca stai putin sa te gandesti, tot nu e un lucru foarte grav, cat nu fumezi se mai aeriseste organismul, plamanii, tot, eu zic sa te uiti la partea plina a paharului, eu personal cred ca tu ai mult mai multa vointa sa rezisti de fiecare data decat sa te lasi odata si gata, sunt sigura ca tu lupti mai mult decat cine s-a lasat si atat. Ai putea totusi sa incerci si terapia aia de substitutie (spray, plasturi), nu mai stiu daca ai incercat vreodata sau nu si care a fost feedback-ul / rezultatele.
Sunt alaturi de tine, orice ai face! 001happy03

Cafea?! :D

gabitzaData: Miercuri, 22 Iul 2015, 11:43 AM | Mesaj # 52
Generalisim
Citat Sweetality ()
Sunt alaturi de tine, orice ai face!
  003kiss03 multumesc! oricum, nu renunt! nu ma las si nu ma las!!! (de ideea lasatului... 02zambet ) ... odata tot mi-o reusi!

gabrielData: Joi, 23 Iul 2015, 11:21 PM | Mesaj # 53
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
in momentele alea in care esti inainte de lasat ..tu te gandesti ca te vei lasa pentru toata viata? sau doar vrei sa intrii in lumea asa a celor care nu fumeaza? Poate prima varianta e o extrema prea puternica, poate a 2-a varianta nu are efect puternic. Poate ar trebui sa faci ca mine .sa iti propui sa te lasi 1 luna de exemplu. Sa vezi daca poti asta ..dupa 1 luna te poti reapuca linistita de fumat.. Dar cand ajungi in ziua aia 30 ..ai o sansa sa mai prelungesti cu inca o luna ..si inca una .etc ..

gabitzaData: Vineri, 24 Iul 2015, 8:28 AM | Mesaj # 54
Generalisim
Asa ar trebui sa fac...probabil ca gandul ca nu voi mai fuma deloc ma inspaimanta...poate de aceea acea tentatie nebuna de a pune mana pe o tigara...sincer, nu mai stiu cum ar trebui sa fac  07plange ...sunt atat de dezamagita! daca ma intrebi acum, nu cred sa mai reusesc sa fiu ca voi... 07plange ...va admir si va respect!

marryaData: Vineri, 24 Iul 2015, 6:15 PM | Mesaj # 55
Gabitzule, sa nu te aud ca nu mai reusesti. incearca sfatul lui gabriel. incearca o luna, vezi, mori? daca nu mori mai incerci o luna. nu iti propune pe toata viata. doar gandul la o viata fara tigara te inspaimanta. asa ca ia-o incet. Nu se poate sa renunti. nici nu vreau sa ma gandesc la asta. 06suparat

Vreau, pot, voi reusi!!

CristynaData: Sâmbătă, 25 Iul 2015, 4:13 PM | Mesaj # 56
VETERANĂ( nefumătoare de peste 1 an)
Ce faci Gabitza? Vad ca ai o noua casuta. E foarte frumoasa. Vin si eu cu o floare sa o inveseleasca.

Nu dispera pentru incercarea nereusita. Vei reusi atunci cand vei fii pregatita. Eu cred ca mintea ta nu este inca convinsa ca trebuie sa renunte la nicotina. Cand vei gasi un motiv suficient de puternic vei reusi. Iti trimit o carte pe mail, sper sa te ajute.  04kiss Am inteles ca pleci in Grecia? Nu te ingrijora cu privire la situatia de acolo . O sa vezi ca turismul nu are deloc de suferit. Sun sigura ca o sa te simti grozav. Cand pleci?
Ataşamente: 0531414.jpg(6.4 Kb)

gabitzaData: Sâmbătă, 25 Iul 2015, 6:25 PM | Mesaj # 57
Generalisim
Multumesc pentru flori, dar se vor ofili de la atata fum... 12rusinat ...nu merit nimic, doar sa-mi trageti o sapuneala zdravana, cum faceam candva cu cei care se apucau iar de fumat, poate chiar si vreo doua suturi in fund, sa-mi vina mintea la cap 02zambet ...
In Grecia plec in septembrie...si eu cred ca va fi bine...
04kiss

CristynaData: Duminică, 26 Iul 2015, 10:45 AM | Mesaj # 58
VETERANĂ( nefumătoare de peste 1 an)
Citat gabitza ()
nu merit nimic
Nu-i adevarat. O sa vezi ca o sa reusesti!

gabitzaData: Miercuri, 29 Iul 2015, 10:17 AM | Mesaj # 59
Generalisim
007furios01 007nervos03 007nervos05  vreau sa ma las de fumaaaaaaaat!!!  007suparat04 ...si nu-mi ieseeee!!!!!!  006fumat12

RalucaData: Miercuri, 29 Iul 2015, 10:52 AM | Mesaj # 60
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
E simplu! Nu mai pui gura pe nicio tigara!!

Adăugat (29 Iul 2015, 10:52 AM)
---------------------------------------------
Gabito, daca tu nu te ajuti, nu te poate ajuta nimeni! Trebuie doar sa-ti regasesti INCREDEREA ca poti sa stai fara sa fumezi! E cumplit de greu si stim ca e un razboi pe termen lung! Dar si starea asta in care stai tu de atata vreme cred ca e cumplita! Daca vrei sa renunti la ele, renunta! Nu pentru toata viata, mergi cu pasi mici! Cand am intrat prima data pe vechiul forum, am dat de inteleptul sfat EU AZI NU FUMEZ! Iti aduci aminte?

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz