Marţi
23 Oct 2018
4:25 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Vreau sa fiu si eu invingatoare! - Pagina 8 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Vreau sa fiu si eu invingatoare!
magdutzaData: Duminică, 27 Sep 2015, 10:32 AM | Mesaj # 106
fumatoare
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
004hug05 mi-e gandul la tine, gabitz   04kiss   04kiss   04kiss
important e ca raul asta va trece in timp. primele doua saptamani ( stii asta, stiu ) sunt mai nasoale dar apoi incepi sa te adaptezi. rabdare si incredere mai multa in tine, nu ai de ce sa nu reusesti. fiecare incercare cu sansa ei.
cum ai inceput, cu plasturi sau fara?

gabitzaData: Luni, 28 Sep 2015, 7:50 PM | Mesaj # 107
Generalisim
...am inceput fara plasturi...dar n-am facut bine! caci mi-am bagat nasul de cateva ori in pachetul sotului...ce greu e sa ai tigari in casa!!! te apreciez, Magdutz, pentru taria ta, caci si la tine a fost la fel!...uit ca nu mai fumez si ma trezesc sarind ca arsa de oriunde as fi si ma indrept catre bucatarie ca sa-mi aprind tigara...si o gasesc acolo!  07plange ...daca n-ar fi, ce bine ar fi!!! as bea niste apa, as manca un fruct si gata...dar, din pacate este si sunt prea slaba ca sa-i cedez  12rusinat ...dar sunt dispusa sa lupt pana in panzele albe! sotul meu pleaca vreo 10 zile si atunci vor disparea tigarile din casa...ma agat cu tarie de asta si cumva-cumva sper sa reusesc macar sa inving ticul, sa-mi formez alte obiceiuri, sa uit... 10rolleye oricum, cu zece zile de nefumat la activ, parca vezi putin altfel lucrurile, nu? sau ma insel?

ioanaData: Luni, 28 Sep 2015, 9:32 PM | Mesaj # 108
General-maior
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 1
Citat gabitza ()
uit ca nu mai fumez si ma trezesc sarind ca arsa de oriunde as fi si ma indrept catre bucatarie ca sa-mi aprind tigara...
...si eu!!!!... tampita senzatie sa uiti ca NU trebuie sa faci ceva.... 017capsec

RalucaData: Luni, 28 Sep 2015, 10:08 PM | Mesaj # 109
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Reputaţie: 3
Citat gabitza ()
si sunt prea slaba ca sa-i cedez

Poate asta vrea sa si dovedeasca sotul daca le tot lasa acolo...:(((

BonsaiData: Luni, 28 Sep 2015, 10:14 PM | Mesaj # 110
VETERANĂ (nefumătoare de peste 1 an)
Reputaţie: 0
Hai, Gabitza! Iti tin pumnii!Chiar daca le reduci numarul si tot e ceva!

RalucaData: Luni, 28 Sep 2015, 10:49 PM | Mesaj # 111
Gabitzo, nu o sa fiu blandă cu tine, fiindcă nu pot! Când am făcut noi prima echipă de lăsat, ăsta mic era la stadiul de două liniuţe, iar acum îl duc la grădiniţă....A trecut prea mult timp, timp pe care l-ai petrecut cu regrete, frustrări, planuri şi supărare că nu reuşesti să renunţi la ţigări. Ajunge! Dacă tu ai vrea să rămâi fumătoare, ţi-aş da pace, dar ştiu că vrei sa TE ELIBEREZI de acest obicei.
Aşa cum ai început acum nu ai nicio şansă! Am trecut şi eu prin încercări din astea în cei 15 ani de fumat. Mai trăgeam de la o colegă, mai cumpăram la bucată, mai fumam electronică în ultima perioadă. Aşa nu poţi să te laşi , doar prelungeşti agonia!
Renunţă la ele şi fă acest efort, ştii foarte bine că e foarte rău la început, dar pe urmă devine din ce în ce mai uşor.
Încercă să gândeşti cât mai puţin în perioada asta, fiindcă ştiu că apar instant contraargumente cărora e greu să le rezişti!
Ocupă-ţi mintea cu altceva, măcar 7 zile! Nu aştepta să dispară ţigările din casă, eşti mai PUTERNICĂ decât atât!
Găbitzo, mai ai un HOP şi ai scăpat! Înţelegi asta? Dacă vrei să renunţi la fumat, acum este momentul!

gabitzaData: Marţi, 29 Sep 2015, 9:53 AM | Mesaj # 112
Generalisim
Nici nu-mi doresc sa fiu tratata cu blandete!!!...si stiu, dupa cum spui si tu, ca nu am nicio sansa in felul asta!...mi-e greu sa stiu tigari in casa, clar, dar ele nu stau la vedere, ci doar le stiu acolo...si nu pot impune nimanui sa se lase de fumat doar pentru ca eu asa am hotarat...va trebui sa trec si hopul asta si sa invat sa ignor existenta lor...e ceva mai greu, dar zau ca m-am saturat si chiar vreau sa le las, pentru ca ma chinui de mult timp cu necesitatea asta neimplinita!...sigur ca e bine sa le si reduc, cum spui tu, Bonsai,  dar asta nu ma ajuta cu nimic ci doar intretine nevoia de nicotina din organism; azi fumez 2, maine 3 si curand fumez din nou un pachet... la fel e si cu plasturii si cu pufaitoarea Ioanei...cred tot mai mult in lasatul brusc, in taierea raului de la radacina! nicotina trebuie sa dispara total!
Iti multumesc, Ralu, pentru cuvintele tale! VREAU SA MA LAS SI ACUM ESTE MOMENTUL! nu-l voi rata si nu voi mai astepta o "data viitoare" pentru ca aceasta nu exista!!! lungind agonia nu fac decat sa traiesc frustrata si dezamagita tot acest timp...chiar nu are rost!
04kiss 04kiss 04kiss

marryaData: Marţi, 29 Sep 2015, 10:17 AM | Mesaj # 113
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Asa gabitz. Uite, ia exemplul lui gabriel. Propune-ti cateva saptamani, zile si tot prelungeste-le pana scapi de ele. Hai ca poti.
Ioana, tu cum esti?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Marţi, 29 Sep 2015, 10:27 AM | Mesaj # 114
Generalisim
006fumat11 006fumat12

ioanaData: Marţi, 29 Sep 2015, 11:00 AM | Mesaj # 115
General-maior
---------------------------------------------
Citat marrya ()
Ioana, tu cum esti?
...eu? ...mai slaba si mai putin categorica decat gabitza...dar, asa cum pot, merg inainte!

Mesajul a fost editat de către ioana - Marţi, 29 Sep 2015, 11:00 AM

RalucaData: Marţi, 29 Sep 2015, 3:49 PM | Mesaj # 116
Citat gabitza ()
nu voi mai astepta o "data viitoare"

03bucuros
De data asta o să reuşesti!
Toate gândurile mele bune sunt către tine!

ioanaData: Joi, 01 Oct 2015, 10:45 AM | Mesaj # 117
General-maior
Gabitza,....cum mai esti tu? 011question01   E un pic-mic mai bine fara tigari in casa?

magdutzaData: Joi, 01 Oct 2015, 2:11 PM | Mesaj # 118
fumatoare
gabitz...a plecat sotul?

marryaData: Vineri, 02 Oct 2015, 7:57 AM | Mesaj # 119
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Gabitzule ce mai zici tu. Cum esti?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Vineri, 02 Oct 2015, 8:39 AM | Mesaj # 120
Generalisim
A plecat sotul ieri...practic, a fost prima zi fara nicio tigara, ca tot nu m-am putut abtine si am mai atentat la ele  12rusinat ...dar de ieri dimineata, pauza totala!...in majoritatea timpului am dormit........ce sa zic? e greu, dar faptul ca nu am tigari in casa ma ajuta foarte mult, ca stiu ca n-am pe ce pune mana si sa vreau... 02zambet

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Vreau sa fiu si eu invingatoare! (...din nou la lupta cu fumatul!)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz