Miercuri
22 Aug 2018
0:09 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Etapa3 - Pagina 4 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Etapa3 (Sport si Regim alimentar)
Etapa3
marryaData: Vineri, 05 Feb 2016, 11:16 PM | Mesaj # 46
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
Status: Neconectat
In Uk e interzis fumatul de ani de zile. Si e foarte bine asa. Cine vrea sa fumeze iese afara si nu deranjeaza pe nimeni. In restaurante si cluburi afacerea merge tot la fel de bine ca inainte. La munca e super ca nu te mai intoxica nimeni. Scolile si spitalele sunt si ele mai curate de fumuri. Eu una sunt foarte happy cu aceasta decizie. Va ajuta multi doritori sa renunte la fumat. Pe mine m-a ajutat cand m-am lasat.

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Miercuri, 17 Feb 2016, 1:19 AM | Mesaj # 47
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
am fost si la Londra si nu prea mi-a placut avand in vedere ca in perioada aia fumam ca sarpele. nu intelegeam cum e posibil sa merg la un restaurant, sa pap ceva bun si apoi daca vreau sa fumez tigara aia cea mai buna de dupa masa sa trebuiasca sa ies la mama dracu in frig sau in ploaie. In cluburi nu prea am fost pe acolo dar oricum .. mi s-ar fi parut imposibil sa ma vad pe mine intr-un club in care nu se fumeaza (avand in vedere ca in perioada aia aveam intr-o mana tigara si in alta paharul - ca de-aia e club 10rolleye ).
Pentru unii romani o sa fie socanta schimbarea asta. N-as vrea sa fiu in locul lor. Pentru altii, e motiv de a se lasa (cei care tot spun ca ma las maine, ma las cand apare ceva - uite ca a aparut). Dar oricum .. Romania nu e UK si romanii vor incerca sa fenteze legea cu fel si fel de cluburi private sau camere din care (spun ei) ca nu iese fumul spre alte camere. Si cum controalele lasa de dorit in RO - cred ca o perioada vor incerca fel si fel de metode - fiind si vorba de profit.

Adăugat (17 Feb 2016, 0:19 AM)
---------------------------------------------
nu mai zice nimeni nimic pe aici? 10rolleye everybody is happy? 10rolleye

marryaData: Joi, 18 Feb 2016, 8:46 AM | Mesaj # 48
Nu stiu unde umbla lumea asta. Toata lumea e ocupata tare. Nici macar o cafea nu da 07plange

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Joi, 18 Feb 2016, 12:26 PM | Mesaj # 49
fumatoare
Reputaţie: 2
happy...cat se poate  02zambet  
ma asteptam, pentru inceput de an, sa fie mai multa lume care sa vrea sa se lase de fumat.  011mirat01

marryaData: Vineri, 26 Feb 2016, 7:43 AM | Mesaj # 50
Nu se mai lasa, nu se mai lasa.... Dar macar sa dea pe aici sa ne zica un "hello" 07plange

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Marţi, 22 Mar 2016, 3:27 PM | Mesaj # 51
asta se numeste dependenta de oameni care s-au lasat de fumat 10rolleye - lol ..glumesc.

Adăugat (22 Mar 2016, 2:27 PM)
ce lupta pe forumuri intre fumatori si nefumatori pro sau contra legii cu fumatul 03bucuros

BonsaiData: Vineri, 01 Apr 2016, 8:40 AM | Mesaj # 52
VETERANĂ (nefumătoare de peste 1 an)
Reputaţie: 0
Citat marrya ()
Dar macar sa dea pe aici sa ne zica un "hello"
  Hello ! Are you ok?

gabrielData: Vineri, 01 Apr 2016, 12:56 PM | Mesaj # 53
03bucuros 13wink

BonsaiData: Sâmbătă, 02 Apr 2016, 8:41 AM | Mesaj # 54
VETERANĂ (nefumătoare de peste 1 an)
Reputaţie: 0
Citat marrya ()
Nici macar o cafea nu da

031cafea

marryaData: Joi, 07 Apr 2016, 5:10 PM | Mesaj # 55
Hello hello. Lume noua. Ce mai faceti? Toate bune?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabrielData: Marţi, 03 Mai 2016, 10:09 AM | Mesaj # 56
eu sunt foarte bine. nu mai am probleme deloc referitoare la fumat. nu mult timp de cand nu am mai simtit vreo mica dorinta sa ma reapuc. stau fara probleme cu fumatorii ..ii inteleg ca si eu am fost la fel ca ei dar ..pana aici, mai departe nu ma mai intereseaza ce fac ei :) .. ... In camere imbibate in tutun in care fumeaza 3-4-5 langa mine nu ma simt ok. inhalez fumul si imi dau seama ca nu e sanatos ceea ce fac - dar se intampla rar, asa ca ..fiind vorba de prieteni, le accept "fumurile".
Cand ma intreaba cinva daca am sa ma reapuc de fumat ii spun - Poate am sa ma reapuc ori daca ma imbat asa de rau incat nu mai stiu de mine si in stadiul ala am tangenta cu vreo tigara ori daca am vreo suparare, tristete foarte foarte puternica incat sa nu-mi mai pese de viata mea. Altfel, am ajuns de mult in stadiul in care mi se pare normala viata fara a fuma si anormala fumand. Mi-am completat toate locurile alea goale dupa fumat cu alte chestii si nu stiu unde ar mai putea intra fumatul acum ..n-ar mai avea loc 02zambet
Deci, sunt ok zic eu, ceea ce va urez si voua.

Adăugat (03 Mai 2016, 9:09 AM)
Christos a Inviat! Cum ati petrecut de sarbatori? Fara fumuri presupun. 10rolleye

RalucaData: Duminică, 15 Mai 2016, 11:50 AM | Mesaj # 57
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat gabriel ()
nu mai am probleme deloc referitoare la fumat.

Cred ca noi suntem extremele pe grupul asta! Tu, care ai scapat asa de usor, si eu, care inca imi car patima in spate....:)

gabrielData: Duminică, 15 Mai 2016, 4:07 PM | Mesaj # 58
poate ca tu ai contact mai des cu fumatorii. eu cand nu am fumatori in jur (si asta se intampla cred in 90% din timp) am lungi perioade in care chiar uit ca exista acest viciu.

RalucaData: Duminică, 15 Mai 2016, 10:40 PM | Mesaj # 59
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat gabriel ()
tu ai contact mai des cu fumatorii.

Chiar niciun pic! Nici macar scuza asta nu o am! :)

gabrielData: Luni, 16 Mai 2016, 11:28 AM | Mesaj # 60
pai si atunci? ce simti? cum simti? cat de des se intampla?
eu dupa 1 an am uitat complet cum e senzatia aia sa fumezi si chiar daca poate atunci cand sunt in preajma unui fumator am si cate-o idee legata de reapucat, nu pot sa merg mai departe pentru ca nu mai pot asocia gestul de a fuma cu ceva placut.  Cam asta e secretul.
Nu am uitat complet idei de genul ca fumatul m-ar putea ajuta in momente de plictiseala dar imi trec foarte repede tot datorita disparitiei "gustului".  Cred ca atunci, in perioada in care m-am lasat, am spus ca-s o persoana consevatoare care se lasa greu de tot de obiceiurile formate in timp. Atunci mi-a fost foarte greu dar acum mi-am format un alt obicei - de a nu mai fuma - de care mi-ar fi foarte greu sa ma las :)

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Etapa3 (Sport si Regim alimentar)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz