Miercuri
22 Aug 2018
4:45 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală o viata altfel ... se poate!!! - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » o viata altfel ... se poate!!! (ne-am nascut nefumatori ... doar ca am uitat cum este)
o viata altfel ... se poate!!!
alidaData: Miercuri, 16 Dec 2015, 3:06 PM | Mesaj # 1
AVANSATI (nefumatoare de peste 3 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 0
Status: Neconectat
Buna la toata lumea. Am renuntat la fumat in 01.01.2012 dorind din tot sufletul sa devin mamica. A fost greu, dar vizualizarea fericirii de a-mi strange in brate bebelusul mi-a dat forta de a continua. Din nefericire, dupa doar 3 luni am aflat ca este imposibila realizarea acestui vis datorita unor probleme de sanatate. A fost momentul in care m-am dus si mi-am cumparat un pachet de tigari pentru a ma razbuna pe corpul care ma tradase. Dupa mai multe luni de deznadejde, am decis impreuna cu sotul meu ca cel mai bine ar fi sa adoptam un bebe. La 01.01.2013 am renuntat din nou la tigari, pentru a fi pregatiti pentru sosirea unui posibil copilas ... candva. De data asta a durat un an si jumatate, deoarece in vara anului 2014 am avut un deces socant in familie, de pe urma caruia am suferit o tulburare anxioasa severa. A fost al doilea moment in care am decis ca tigarile vor putea "sprijini" cu ceva gaura neagra din viata mea. Nu am avut puterea sa ma mai gandesc la lasatul de fumat pana acum, imi era frica (si inca imi este putin) de intensificarea anxietatii din cauza sevrajului. Cu toate astea am decis ca ziua de 01.01.2016 sa fie inceputul unei vieti libere pt mine si pt sotul meu, deoarece acum 7 luni Dumnezeu ne-a trimis un ingeras de baietel (acum are 3 ani) sa ne imbucure zilele si sa ne lumineze viata. Acest mic miracol nu merita sa creasca in fum de tigara si vazandu-si parintii robi ai acestui viciu. Sper ca Bunul Dumnezeu ne va ajuta sa indepartam definitiv aceasta patima din viata noastra.

Adăugat (16 Dec 2015, 2:06 PM)
---------------------------------------------
Ma bucur sa va regasesc aici ... dupa doi ani de absenta 003kiss02

marryaData: Joi, 17 Dec 2015, 8:51 AM | Mesaj # 2
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Grup: Administratori
Reputaţie: 1
04kiss Bine ai revenit la noi Alisis. Ma bucur tare mult pentru tine, pentru voi ca a rasarit soarele si pe strada voastra. Ma bucur ca te-ai redecis sa scapi de tigari. Eu cred cu tarie si sustin pana in panzele albe ca daca in momentul in care decizi sa te lasi o faci doar si numai pentru tine atunci te va tine mult si bine. Dar daca te lasi pentru X, Y motive atunci in momentul in care acel motiv se clatina te clatini si tu. Fa-o doar pentru tine. Imi permit chiar sa te sfatuiesc sa fi egoista si sa iti spui ca pentru tine te lasi nu pentru altceva sau altcineva. Iti va da o forta mult mai mare decat crezi. Iar in legatura cu ingerasul din viata voastra ma bucur ca Dumnezeu vi l-a daruit si ma rog sa va bucurati de el sanatosi si sa va aduca numai bucurii.
Dar cel mai mult ma bucur este ca esti aici cu noi. 04kiss

Vreau, pot, voi reusi!!

alidaData: Joi, 17 Dec 2015, 10:11 AM | Mesaj # 3
Multumesc pentru primire Mariuca, intr-adevar aici ma simt ca intre prietene vechi ... speram ca daca ma voi intoarce ca "fiul risipitor" marea familie a nefumatorilor si a celor ce lupta cu acest viciu ma va reprimi. Am trait momente urate intr-adevar, dar acum sunt din nou aici cautand putetea si optimismul care m-au ajutat si inainte. Stiu ca alaturi de voi o sa gasesc resursele necesare pentru a duce aceasta lupta

Mesajul a fost editat de către alisis - Joi, 17 Dec 2015, 10:12 AM

gabitzaData: Joi, 17 Dec 2015, 10:58 AM | Mesaj # 4
Generalisim
Reputaţie: 2
Ma bucur ca ai revenit, Alisis!  04kiss ...si ma bucur pentru lucrurile frumoase care ti s-au intamplat! Sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos si sa fie o bucurie pentru voi!
Cu fumatul...te lasi si de el, incet, cu incredere! important este ca-ti doresti acest lucru si ai sa vezi cat de bine este si cat de multumita vei fi!
004hug02  noi suntem aici, ca de obicei...uneori mai rarut, alteori mai des...dar suntem alaturi de tine!

alidaData: Joi, 17 Dec 2015, 6:30 PM | Mesaj # 5
Nu stiti voi cum as putea sa-mi schimb numele in forum? Sau poate fi schimbat doar de administratori?

gabitzaData: Vineri, 18 Dec 2015, 10:39 AM | Mesaj # 6
Generalisim
Spune-mi numele si incerc eu!

alidaData: Vineri, 18 Dec 2015, 11:46 AM | Mesaj # 7
Alida ... numele meu real 13wink

gabrielData: Vineri, 18 Dec 2015, 12:27 PM | Mesaj # 8
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Reputaţie: 3
Felicitari Alida pentru perioada atat de lunga! dupa ce rezolvi cu numele poti sa-ti pui si un counter sa se vada realizarea 06suparat

alidaData: Vineri, 18 Dec 2015, 12:58 PM | Mesaj # 9
din nefericire Gabriel am reinceput sa fumez, dar doresc sa ma eliberez din nou incepand cu data de 01.01.2016 014wink03

magdutzaData: Duminică, 20 Dec 2015, 12:13 PM | Mesaj # 10
fumatoare
bine-ai (re)venit, alida!  035flori03 bine ca n-ai renuntat la ideea de a te lasa de fumat. vei reusi, ai sa vezi. cu siguranta ai invatat cateva lectii cu fiecare esec pe care l-ai avut. te lasi impreuna cu sotul tau, in aceeasi zi?

RalucaData: Duminică, 20 Dec 2015, 5:18 PM | Mesaj # 11
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat alisis ()
Ma bucur sa va regasesc aici
Bine ai revenit! Doamne, cate ai trait in aceasta perioada!
Sa va traiasca baiatul, sa creasca mare si sanatos!
In legatura cu anxietatea, ai dreptate, exista posibilitatea  ca sevrajul sa o amplifice, dar ai o motivatie suficient de puternica, incat sa-i faci fata!

gabrielData: Luni, 21 Dec 2015, 10:49 PM | Mesaj # 12
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Citat alida ()
doresc sa ma eliberez din nou incepand cu data de 01.01.2016
 Multa multa bafta! You can do this ! 10rolleye

gabitzaData: Marţi, 22 Dec 2015, 0:43 AM | Mesaj # 13
Generalisim
Alida, nu esti singura! suntem cu tine! 037cheerleader3

alidaData: Sâmbătă, 26 Dec 2015, 0:55 AM | Mesaj # 14
SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA SI BUNUL DUMNEZEU SA VA UMPLE CASELE CU BUCURIE, IUBIRE, SPERANTA SI SANATATE !!!!

magdutzaData: Sâmbătă, 26 Dec 2015, 9:49 PM | Mesaj # 15
fumatoare
sarbatori fericite si tie! si anul care vine sa fie unul fara tigari! mult succes!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » o viata altfel ... se poate!!! (ne-am nascut nefumatori ... doar ca am uitat cum este)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz