Miercuri
22 Aug 2018
4:45 AM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală Viata fara tigari!!! - Pagina 3 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 3 din 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorul forumului: marrya  
Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Viata fara tigari!!! (cum evoluam fara fumuri... :))
Viata fara tigari!!!
gabrielData: Marţi, 19 Iul 2016, 12:33 PM | Mesaj # 31
VETERAN ( nefumător de peste 6 luni)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Status: Neconectat
mare atentie la kg acumulate dupa lasatul de fumat. eu m-am ingrasat 17 kg in 10 luni.
citisem undeva ca totusi - un fumator are cu 10 kg mai putin decat normal si lasandu-se, organismul isi revine si pune cele 10 kg back. cu alte cuvinte, e normal sa te ingrasi cateva kg. acum, depinde si ce aveai acumulat din perioada in care fumai 10rolleye

cristianovidiuData: Joi, 21 Iul 2016, 7:27 AM | Mesaj # 32
Sergent
Reputaţie: 0
Ziua buna...

Very important info... bebe nu a vrut sa mai stea in burtica (a stat doar 34 saptamani) si ieri la ora 04.15 a venit pe lume Eliza Elena, o fetita de 2.5 Kg, 46 de cm... acum este la filantropia la terapie intensiva si ieri in jur de ora 19 doctorul imi spunea ca toate sunt spre bine, iar mama este aprox. ok dupa cezariana...

Ce sa va zic, nu am dormit toata noaptea, stres, nervi intinsi la max., emotii maxime... nu pot sa descriu in cuvinte si da recunosc la un moment dat am cedat si am plans...  01rade 01rade 01rade

In schimb ma imaginam de nu stiu cate ori ca ma duc sa-mi cumpar un pachet de tigari... am rezistat si am inteles ca se poate si fara... chiar daca sunt momente grele sau de fericire, de bucurie, stres sau altceva, se poate si fara... greu, dar se poate...

Va pooop...!!!  04kiss

gabrielData: Joi, 21 Iul 2016, 11:00 AM | Mesaj # 33
Felicitari Cristian! Curand veti fi toti 3 acasa 03bucuros

RalucaData: Joi, 21 Iul 2016, 9:36 PM | Mesaj # 34
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Sa va traiasca fetita, sa creasca sanatoasa!

cristianovidiuData: Vineri, 22 Iul 2016, 1:57 AM | Mesaj # 35
Sergent
Seara buna sau Buna dimineata...

"emotii" sau emoticoane sau emoticons... despre asta vreau sa povestim in continuare... si mai ales o mare intrebare... cand spunem: "cum te simti, cum esti, ce faci...etc"... raspundem in functie de intensitatea emotiei pe care am avut-o in acel moment sau in acea perioada... gresesc?

acum... cateva droguri, inclusiv "tutunul" cel mai probabil combinat cu ceva misteau, stimuleaza aceea emotie si inca f bine... corect?

as vrea sa scriu si sa va povestesc o gramada... dar acum traiesc niste sentimente extraordinare, cu care vreau sa ma mai intalnesc (tot fara fumuri)... 

Vreau sa va multumesc inca o data pentru tot suportul si ajutorul vostru!

Va promit ca am sa revin...

Maine o trasfer si pe mami la filantropia (bucuresti) sa fie langa bebica (tre sa inceapa sa pape de la mama) si revin cu info... tot fara puf puf  01rade

04kiss 04kiss 04kiss 13wink 13wink 13wink 031bere02 031bere02 031bere02

RalucaData: Sâmbătă, 23 Iul 2016, 11:19 AM | Mesaj # 36
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Citat cristianovidiu ()
stimuleaza aceea emotie

Eu am o teorie pe dos, ca fumul aplaneaza emotia, ca ne aliem cu fumatul atunci cand nu stim cum sa ne gestionam emotiile...Ma rog, pana la urma cred ca depinde de la caz la caz.
Sanatate multa fetelor! :)

cristianovidiuData: Vineri, 19 Aug 2016, 8:51 AM | Mesaj # 37
Sergent
Dimineata buna tuturor,

Maine cea mica implineste 1 buc luna de viata 02zambet ... sincer nu stiu cum a trecut timpul, chiar nu stiu... eu incet, incet am inceput sa ma perfectionez cu schimbatul pampersilor, ragaitul dupa masa, baita si toate cele... este o perioada destul de solicitanta... stress, stress, mult stress, nervi intinsi la max., ciondaneli cu sotia... lucruri cat de cat normale pentru un cuplu tanar si la primul bebe...

Cam asa a decurs in mare viata mea timp de aprox. 1 buc luna de cand nu am mai intrat aici si de cand am ajuns cu fetele acasa...   02zambet

Cat despre "fumuri" ce sa va zic... pe zi ce trece parca imi aduc aminte tot mai rar de ele... si mie mi se pare ciudat (nu am decat 2 luni si un pic fara ele), dar... si de ce sa va ascund, mai exista situatii cand as fuma cu ochii in lacrimi, as aprinde 20 o data, le-as manca... dar asta se intampla la sprit cand se fumeaza langa mine sau cand vad pe cine care fumeaza asa tacticos :02zambet:...

In rest nu prea am ce sa va povestesc... acum trebuie sa tocmim local, lautari si foto, care nu prea ii potrivim cand este data libera la local si tot asa 05furios ...

Am avut si concediu in perioada asta, am zis sa stau si eu acasa cu fetele... pe de o parte era frumos acasa cu fetele, pe de alta parte toata lumea era si este la mare 05furios , dar asta e, nu le poti avea pe toate...

Cam atat despre viata mea fara fumuri in perioada in care nu am mai intrat...

Va poooop si va urez un sfarsit de saptamana extra fain!!! 02zambet

gabrielData: Sâmbătă, 20 Aug 2016, 0:44 AM | Mesaj # 38
Super! Tine-o tot asa!

Forum » Nefumători » Pentru cei care au renunțat la fumat » Viata fara tigari!!! (cum evoluam fara fumuri... :))
  • Pagina 3 din 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz