Marţi
23 Oct 2018
5:00 PM

Formularul pentru autentificare

Bine aţi venit Vizitator | RSS
Logo Design by FlamingText.com
Logo Design by FlamingText.com
Principală TERASA CU DOR - Pagina 8 - Forum Înregistrare Autentificare
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Moderatorul forumului: gabitza  
Forum » Stil de viață » Diverse » TERASA CU DOR (bine ati venit...la o cafea, un suc, o discutie libera)
TERASA CU DOR
gabitzaData: Joi, 05 Iul 2018, 9:48 AM | Mesaj # 106
Generalisim
Grup: Administratori
Reputaţie: 2
Status: Neconectat
Buna dimineata! 003kiss02 

marryaData: Joi, 05 Iul 2018, 11:53 AM | Mesaj # 107
VETERANA (nefumatoare de peste 1 an)
Reputaţie: 1
Buna dimineata!!! Am sosit si eu. 10rolleye ... ca de obicei contra timp. Eu propun sa se faca ziua de cel putin 30 de ore 02zambet

Magdutz..... wowww m-ai lasat fara cuvinte... dupa 20 de ani?? Asta da poveste. Poate ne povestesti mai pe larg cand ai timp.

Gabitz... ma bucur pentru tine. Unde ai fost in vacanta?? Sigur ai zis pe undeva dar am uitat.

Si eu am inceput AMR-ul. Plecam in 22iulie acasa. O gramada de evenimente am vara asta. 4 nunti, o stare civila, un botez. La o nunta si la botez suntem nasi... deci una dupa alta.
Am inceput si tratamentul... 03bucuros

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Vineri, 06 Iul 2018, 9:20 AM | Mesaj # 108
Generalisim
Ai o viata plina! Bravo! Profita din plin de tot ce iti ofera! Esti tanara si poti duce!  004hug06  
Daca nu acum, atunci cand?  003kiss03

RalucaData: Vineri, 06 Iul 2018, 10:04 AM | Mesaj # 109
VETERANĂ (nefumătoare de peste un an)
Grup: Utilizatori
Reputaţie: 3
Citat magdutza ()
din categoria "viata bate filmul"
Uau,chiar ca! Sa fie cu bucurie aceasta reintalnire!

marryaData: Miercuri, 18 Iul 2018, 7:25 PM | Mesaj # 110
Hello everyone!!! Sunteti bine cu toatele?

Vreau, pot, voi reusi!!

gabitzaData: Luni, 30 Iul 2018, 10:11 AM | Mesaj # 111
Generalisim
Buna dimineata!

magdutzaData: Joi, 02 Aug 2018, 10:49 AM | Mesaj # 112
fumatoare
buna, gabitzule!  04kiss  
nu reusesc sa ma loghez de pe telefon...
deci, gata concediul, azi am revenit la munca. de luni, tot incerc sa ma las de fumat si nu reusesc. planul era sa astept sa treaca si luna august si apoi sa ma las de fumat, darrrr...cred ca am o bronsita cronica si nu mai pot fuma, fiecare tigara e un chin, mai mult le pufai. si dupa fiecare tigara fumata ma intreb cat de proasta si inconstienta pot sa fiu???
am vrut sa intru aici si sa va cer ajutorul dar nici c-am reusit sa ma descurc de pe telefon.
am fumat dimineata la cafea ultimele doua tigari. nu mai am, nu mai cumpar.
si, totusi, ma simt atat de slaba...nu mai am nimic din increderea de altadata  06suparat  probabil si pentru ca stiu ce ma asteapta!

magdutzaData: Joi, 02 Aug 2018, 2:19 PM | Mesaj # 113
fumatoare
adopt o strategie noua. o iau cu pasi mici, ora cu ora. sa vad ce pot face de la ora 14- la ora 15, sa rezist, sa nu fumez. parca functioneaza. mi-am amintit de strategia ta, marriutz, azi nu fumez. doar ca la mine e...ora asta nu fumez.
au trecut doar...5 ore  002smile04  de cand nu am fumat nici o tigara.

marryaData: Joi, 02 Aug 2018, 3:08 PM | Mesaj # 114
Hello magdutz. La fix am picat. Sigur ca poti.... Trebuie sa iti cauti puterea in tine... iar strategia Acum, Azi nu fumez s-a dovedit a fi una din cele mai bune pentru mine. Stii ca poti, doar ai pasit pe drumul asta de atattea ori. Important e ca atunci cand simti ca nu mai poti sa NU FUMEZI, chiar de iti vine sa mori. Nici in ruptul capului sa nu aprinzi tigara. La inceput or sa fie milioane de astfel de ganduri dar pe parcurs se raresc.
Sunt alaturi de tine magdutz. Hai cu tickerul. 03bucuros 03bucuros 04kiss

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Vineri, 03 Aug 2018, 5:23 PM | Mesaj # 115
fumatoare
de fumat, nu fumez. dar e enervant. sacaitor. ametitor. 
pana acum, dupa-amiaza, nu a fost chiar atat de greu. am avut ceva momente dificile, dar am reusit sa le depasesc. 
dar acum... 007zsuparat ...parca sunt goala  pe dinauntru. simt nevoia sa inspir adanc. 
mereu imi lipseste ceva...dar, cumva, va trece si ziua de azi.

marryaData: Marţi, 07 Aug 2018, 1:13 AM | Mesaj # 116
Cum esti magdutz?

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Marţi, 07 Aug 2018, 5:21 PM | Mesaj # 117
fumatoare
eh, in sfarsit am reusit sa ma conectez. cu siguranta era din cauza mea...
daca reusesc sa depasesc si ziua de azi...pot spune ca am o saptamana de cand nu mai fumez. 
nimic nou...sunt foarte nervoasa, cu chef de cearta, nu am rabdare, foarte obosita...in ultimele nopti nu am reusit sa dorm.
foarte depresiva...m-a pocnit plansul de doua ori, astnoapte si un pic mai inainte, iar. m-am cam saturat de viata mea  07plange , o fi urat ca spun asta, dar simt ca nu mai pot.
ziua de ieri si vad ca si cea de azi...cosmar. 06suparat

marryaData: Miercuri, 08 Aug 2018, 11:38 PM | Mesaj # 118
Ei magdutz, cum sa te saturi de viata? Da ce, viata inseamna doar tigara??? Nununu. Sa nu te aud.
Poti!!!!! Ai inteles???? Tu chiar poti. Cum sa fie viata tigara aia nenorocita. Viata e copii tai si familia ta. Aia e viata. Si indiferent cat e de grea, ne scuturam de praf si ne ridicam mai sus de asta data. Da?

Vreau, pot, voi reusi!!

magdutzaData: Joi, 09 Aug 2018, 4:22 PM | Mesaj # 119
fumatoare
parca e un pic mai bine. cumva absenta nicotinei din creierul meu ma face sa vad totul in negru, nu am vrut sa spun ca ma satur de viata daca nu fumez 10rolleye  ...doar ca nu prea mai am chef de nimic. aveam niste momente frumoase in compania tigarilor, pe care nu le mai am.
cu siguranta e cea mai nasoala lasare de fumat de pana acum  007nervos05 
mai am si momente cand uit, dar cand vine cate-o pofta...greu ma calmez. probabil pentru ca m-am lasat fortat, de frica si nu pentru ca am hotarat eu sa ma las. nici nu stiu cum am rezistat o saptamana.
vad ca nici nu mai gandesc si nici nu ma exprim coerent.

gabitzaData: Sâmbătă, 18 Aug 2018, 8:14 AM | Mesaj # 120
Generalisim
Hei, ce de lucruri noi de cand n-am mai intrat!!! Bravo, Magdutz! 03bucuros De voie, de nevoie, ai luat hotararea si ai si pus-o in aplicare, deci: RESPECT!!! 
Eu m-am prostit de tot, parca mi-a disparut orice vointa...in fiecare zi imi propun sa incetez fumatul, dar nu duc la bun sfarsit si nu mai cred ca altadata ca voi reusi! Oare sunt prea batrana? 07plange 
Ma voi mobiliza din nou, caci este un stimulent si pentru mine sa aud ca tu ai putut! Cu siguranta SE POATE!!! Trebuie doar sa crezi!!!

Forum » Stil de viață » Diverse » TERASA CU DOR (bine ati venit...la o cafea, un suc, o discutie libera)
Căutare:

Copyright MyCorp © 2018
Găzduire site gratuită — uCoz